lt

Vaistažolės mūsų sveikatai

Vaistažolės mūsų sveikatai

Gydytoja pulmonologė, natūropatė, fitoterapeutė Zofija Tikuišienė yra dažnas svečias mūsų bibliotekoje. Ji surengė keletą paskaitų, ruošė vaistažolių arbatų degustaciją Skaitymo festivalio metu. Zofija Tikuišienė savo ekologiniame vaistinių augalų ūkyje „Gandrų dvaras“ renka vaistažoles, komponuoja gydomuosius mišinius, rengia edukacijas. Vasarą ekologiname ūkyje laukiami savanoriai.

Vasario 5 dieną Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vykusios paskaitos metu gydytoja fitoterapeutė pasakojo, kaip mūsų organizmas pats tvarkosi su mumyse slypinčiomis ligų užuomazgomis. Sveikas gyvenimo būdas, buvimas gamtoje, tinkama mityba, judėjimas padeda organizmui sušvelninti lėtines ligas, atitolinti senėjimo procesus.

„Augaliniai preparatai – tai žmogaus organizmui pritaikyti gamtos turtai. Jie gydo ne ligą, bet turi įtakos daugybei veiksnių, kurie tą ligą sukelia. Kadangi ligą sukelia daug priežasčių, vaistą turi sudaryti daug komponentų su biologiškai veikliomis medžiagomis. Vaistiniai augalai yra maistas kraujui, raumenims, kaulams“, – pasakojo Z. Tikuišienė. Pasak lektorės, rasakila tradiciškai vadinama „moteriška“ vaistažole, o štai gaurometis skirtas labiau vyrams. Fitoterapeutė Z. Tikuišienė pasakojo, kad vingioryšktė kaip sudedamoji dalis įeina į arbatos mišinių nuo peršalimo sudėtį, tačiau atskirai vartojama turi kraują skystinančių savybių. Pasak Zofijos Tikuišienės, šeivamedis yra vienintelė vaistažolė, kuri padeda gydantis nuo gripo.

Tinkamai parinktos vaistažolės padeda atsikratyti toksinų, papildo organizmą mikroelementais, ramina arba žvalina. Geriausiai naudoti vaistažolių mišinius. Nesudėtingi mišiniai sudaryti iš kelių komponentų, o daugiausiai komponentų turi trejos devynerios (27 žolės).

Paskaitos metu buvo aptartos ne tik arbatos, bet ir vaistažolių vonios, kurios, pasak Z. Tikuišienės – profilaktinė ir gydomoji priemonė. Gydytoja pataria daryti viso kūno ar bent kojų vonias. Ypač gerai šaltuoju periodu pušų spyglių, surinktų nuošaliame miške, vonios.

Paskaitos metų lankytojai degustavo vaistažolių arbatas. Fitoterapeutė Z. Tikuišienė atsakė į gausius susirinkusiųjų klausimus.

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV