Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Vaikų bibliotekoje – interaktyvi paroda „Apie tironiją“

Vaikų bibliotekoje – interaktyvi paroda „Apie tironiją“
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje, erdvėje „Po skliautu“ (Vaikų biblioteka, pirmas aukštas) iki birželio 29 dienos kviečiame apžiūrėti ir išbandyti interaktyvią parodą „Apie tironiją“.
 
Kodėl kai kurie žmonės tampa nusikaltėliais? Kodėl vieni elgiasi pagal savo įsitikinimus, kas yra teisinga, o kiti tuo tarpu pasiduoda minios įtakai? Ką bendro turi kalba ir demokratija? Ir svarbiausia: ką aš pats galiu padaryti, kad pasipriešinčiau autoritarinėms situacijoms ir sistemoms – mažesniu ar didesniu mąstu, vienas ar drauge su kitais?
 
Timothy Snyderis ir Nora Krug ieško atsakymo į šį ir kitus klausimus knygoje „Apie tironiją. Dvidešimt pamokų iš dvidešimtojo amžiaus“. Autoriai pasitelkia fašizmo ir komunizmo istoriją praėjusio amžiaus Europoje bei susieja ją su dabartimi. To paties pavadinimo paroda bibliotekoje taip pat nagrinėja minėtus klausimus ir leidžia tiesiog pasinerti į knygą. Ji kviečia pabandyti praktiškai įsijausti į galimus žmonių vaidmenis įvairiose situacijose bei įvertinti savo veiksmų galimybes.
 
Parodos atidarymas
 
Kovo 14 dieną į parodos pristatymą atvykę septintos klasės moksleiviai pirmieji susipažino su ypatinga forma pateiktomis 20 Timothy Snyderio pamokomis, kurios plačiau aprašytos knygoje „Apie tironiją“. Parodą pristačiusi Goethe instituto Lietuvoje vadovė Anna Maria Strauß palinkėjo jauniems žmonėms nebijoti rasti drąsos išsiskirti iš minios. Beje, šis palinkėjimas taip pat yra viena iš parodos pamokų. Atidarymo metu interaktyvioje parodoje „Apie tironiją“ didelio dėmesio susilaukė Jenga žaidimas, kuris buvo it metafora – kuris žingsnis gali sugriauti demokratiją?
 
Paroda skirta paaugliams, suaugusiems ir vaikams. Po sėkmingos premjeros Vilniaus knygų mugėje 2023-ųjų vasarį paroda buvo papildyta interaktyviais formatais moksleiviams, kuriuos sukūrė Valstybės pažinimo centro edukatoriai. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka – tai jau trečioji šios įspūdingos parodos stotelė.

Organizatorius: Goethe’s institutas Lietuvoje;
Partneriai: Leidykla HUBRIS, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka;
Parodos iliustracijos: Nora Krug;
Parodos dizainas ir architektūra: Agnė Dautartaitė-Krutulė, Emilė Krutulytė, Mantas Janauskas.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas