Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

TOP 20 knygų rudenį

TOP 20 knygų rudenį

 Kokių knygų bibliotekoje labiausiai ieškote įpusėjus rudeniui? Pristatome tradicinę Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos populiariausių šio mėnesio knygų dvidešimtuką.

Jame iš dvidešimties knygų penkios yra lietuvių autorių: Andriaus Kleivos „Ką veikia Japonija“, Ričardo Gavelio „Vilniaus pokeris“, Gabijos Toleikytės „Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti“, Danutės Kalinauskaitės „Baltieji prieš juoduosius“ ir Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės „Pranešėjas ir prezidentas“.

Pirmoje vietoje yra britų prozininkės Olivia Laing eseistikos knyga „Vienišas miestas: menas būti vienam Niujorke“. Rašytoja Olivia Laing būdama beveik 35-erių nusprendžia kraustytis iš Europos į Niujorką pas mylimąjį. Kelionė jau suplanuota, bet paskutinę minutę jis persigalvoja. Palikta viena, svetimame megapolyje moteris išgyvena radikaliausią vienatvės formą. Ji ima domėtis niujorkiečių menininkų kūryba ir biografijomis – daugiausia tai žmonės, kuriems buvo sudėtinga megzti artimus ryšius ir kurie savo kūriniuose apmąstė vienatvę. O. Laing dėmesio centre atsiduria poparto ikona Andy Warholas, tapytojas Edwardas Hopperis, menininkas ir aktyvistas Davidas Wojnarowiczius, mėgėjų meno atstovas Henry Dargeris ir dainininkas Klausas Nomi.

Antroje vietoje – aktorės, scenaristės ir režisierės iš JAV Jennette'ė McCurdy biografinė knyga „Džiaugiuosi, kad mirė mano mama“. Knyga pasakoja apie sudėtingą vaikystę ir paauglystės metus: santykį su valdinga motina, gyvenimą patiriant visišką kontrolę, iš to kilusius valgymo sutrikimus, priklausomybę ir kelią nuo šlovės olimpo, kuris atėmė gyvenimo džiaugsmą ir palaužė dvasią. Autorė savo gyvenimo istorija dalijasi itin atvirai, knyga parašyta šmaikščiu stiliumi. 

Lenkų šeimoje Vokietijoje gimusio Tomasz Jedrowski romanas „Plaukti tamsoje“ yra pirmoji rašytojo knyga. 1980-aisiais Liudvikas darbo švietimo stovykloje sutinka charizmatiškąjį Janušą, jie praleidžia svajingą vasarą, maudydamiesi nuošaliuose vandenyse, skaitydami pogrindinę knygą – ir įsimylėdami. Vasarai baigiantis abu grįžta į atšiaurią gyvenimo realybę Varšuvoje, į socialistinę santvarką, atsidūrusią ties žlugimo riba. Tarsi išvaryti iš asmeninio rojaus, Liudvikas su Janušu supranta: represuotoje ir giliai religingoje visuomenėje jų meilė neturi ateities.

TOP 20 

1. Vienišas miestas: menas būti vienam Niujorke / Olivia Laing

2. Džiaugiuosi, kad mirė mano mama / Jennette McCurdy

3. Plaukti tamsoje / Tomasz Jedrowski

4. Atominiai įpročiai / James Clear

5. Ką veikia Japonija / Andrius Kleiva

6. Žinau, ko gieda paukštis narve / Maya Angelou

7. Vilniaus pokeris / Ričardas Gavelis

8. Vaizdai iš vaikystės / Jon Fosse

9. Kudos / Rachel Cusk

10. Kodėl, po velnių, negaliu pasikeisti / Gabija Toleikytė

11. Senojo viešbučio paslaptys / Elin Hilderbrand

12. Rytoj... ir vėl rytoj... ir vėl rytoj / Gabrielle Zevin

13. Garetų šeimos istorija / Anne Tyler

14. Baltieji prieš juoduosius / Danutė Kalinauskaitė

15. Atlantas. Tėvo istorija / Lucinda Riley, Harry Whittaker

16. Pavydo ekspertas ir kitos istorijos / Jo Nesbo

17. Visi mūsų vakar / Natalia Ginzburg

18. Atskaitos taškas / Jorn Lier Horst ir Thomas Enger

19. Kūnas mena viską / Bessel van der Kolk

20. Pranešėjas ir prezidentas / Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė

Jeigu norimą knygą šiuo metu skaito kiti, kviečiame ją rezervuoti ir sulaukti pranešimo, kad knyga jau grąžinta į biblioteką ir jūs ją galite pasiskolinti. Tai padaryti galite atėję į biblioteką arba internetu www.ibiblioteka.lt

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas