lt

TOP 20 knygų bibliotekoje pasitinkant rudenį

TOP 20 knygų bibliotekoje pasitinkant rudenį

Kokių knygų mūsų bibliotekoje ieškote dažniausiai? Tradicinė populiariausių knygų bibliotekoje mėnesio apžvalga.

Vos dvi lietuvių autorių knygos

Iš 20 labiausiai ieškotų knygų bibliotekoje vos dvi yra lietuvių autorių ir abi nėra grožinės. Tai istoriko, TV laidų vedėjo Roberto Petrausko „Poltava“ ir VU Istorijos fakultete dirbančio istoriko dr. Norberto Černiausko „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“. „Poltavoje“ veiksmas vyksta XVIII amžiuje, kulminacija – 1709 m. įvykęs Poltavos mūšis. „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ jau ne pirmą kartą sutinkama populiariausių knygų sąraše. Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.

Dvi sąrašo naujokės

Pirmą kartą populiariausiųjų sąraše sutinkame Kino akademijos apdovanojimą pelniusio, „Oskaru“ apdovanoto aktoriaus Matthew McConaughey atsiminimus „Žalia šviesa“. Štai ką apie ją sako pats autorius: „Nugyvenau penkiasdešimt metų. Keturiasdešimt dvejus iš jų bandau atspėti gyvenimo mįslę, pastaruosius trisdešimt penkerius rašau dienoraštį. Užrašus apie sėkmę ir nesėkmes, džiaugsmus ir nuoskaudas, nustebinusius ir prajuokinusius dalykus. Tai meilės laiškas. Meilės gyvenimui“. 

Bonnie Garmus „Chemijos pamokos“ – šmaikštus, įkvepiantis romanas. Pagrindinė veikėja yra chemikė Elizabetė Zot, išsiskyrusi motina, feministė, kuri stebina savo intelektu, sąžiningumu ir tvirta asmenybe. 

Grožinė ir negrožinė literatūra

Jau kurį laiką stebima tendencija, kad populiariausių knygų sąraše šalia grožinės literatūros bestselerių yra gana daug negrožinės literatūros knygų. Šis mėnuo – ne išimtis. 

Morgan Housel knyga „Pinigų psichologija. Amžinos pamokos apie turtą, godumą ir laimę“ klausia, ar gali paprastas žmogus susikrauti didelius turtus.

Sąraše yra psichoterapeutės, savigalbos knygų autorės Lori Gottlieb knyga „Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti?“ Atviri, šmaikštūs, kartais kiek kandūs memuarai, kuriuose kiekvienas atpažins dalelę savęs.

Dr. Richardo Shepherdo knyga „Ne sava mirtimi“ aprašo neaiškių ar staigių mirčių užmintas mįsles. Knygos autorius yra teismo medicinos patologas.

Olandų psichiatro Bessel van der Kolk knyga „Kūnas mena viską: kaip išgydyti kūno, proto, ir sielos traumas“ rekomenduojama visiems besidomintiems psichologinėmis traumomis ir psichine sveikata. Verena Kast yra psichoterapeutė, savo knygoje „Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu“ parodo išeitį iš tariamai beviltiškų situacijų, skatindama gyventi iš tikrųjų savo gyvenimą.

Negrožinei literatūrai priskiriamos ir abi lietuvių autorių knygos.

Pirmoji vieta nesikeičia

Jau kone metus populiariausių knygų sąrašo viršūnėje yra JAV rašytojos Delios Owens romanas „Ten, kur gieda vėžiai“. Tai romanas su detektyviniu poskoniu apie laukinėje gamtoje augusią mergaitę, kuri tampa mokslininke. Šią vasarą kino teatruose pasirodė vaidybinis filmas, sukurtas pagal šią knygą.

Rugsėjo mėnesio knygų TOP 20

1. Ten, kur gieda vėžiai / Delia Owens

2. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

3. Kūnas mena viską / Bessel A. van der Kolk

4. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

5. Nerimo žmonės / Fredrik Backman

6. Kopa / Frank Herbert

7. Gražus pasauli, kurgi tu / Sally Rooney

8. Vidurnakčio biblioteka / Matt Haig

9. Pinigų psichologija / Morgan Housel

10. Ne sava mirtimi / Richard Shepherd

11. Didi drąsa / Brené Brown

12. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / Verena Kast

13. Karalystė / Jo Nesbo

14. Poltava / Robertas Petrauskas

15. Chemijos pamokos / Bonnie Garmus

16. Gal norėtum apie tai pasikalbėti / Lori Gottlieb

17. 1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas

18. Žalia šviesa / Matthew McConaughey

19. Vakaro nejauka / Marieke Lucas Rijneveld

20. Sodas / Marina Stepnova

Knygas užsisakyti arba rezervuoti (jeigu jas skaito kiti ir nėra laisvų egzempliorių) kviečiame www.ibiblioteka.lt.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA