Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Stažuotė Helsinkio bibliotekose

Stažuotė Helsinkio bibliotekose

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojos Regiono bibliotekų metodikos ir vadybos skyriaus vadovė Žydrūnė Tichanavičienė ir Informacinių išteklių skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Tatjana Grigorčenkienė lapkričio 13-17 dienomis lankosi Helsinkio miesto tinklo (HelMet) viešosiose bibliotekose, Nacionalinėje Suomijos, Helsinkio universiteto bibliotekose. 

Koleges centrinėje Oodi bibliotekoje pasitikęs projektų vadovas Antti Sauli papasakojo apie Suomijos bibliotekų sistemą, bibliotekų istatymą ir išskirtinio dizaino Oodi bibliotekos atsiradimo istoriją. Itäkeskuso viešojoje bibliotekoje projektų planuotojas Aleksi Salmela pristatė bendruomenės poreikiams tarnaujančią biblioteką ir bendruomenės centrą. Vikio (Vikki) bibliotekos bibliotekininkė Mari Heino papasakojo apie gamtos ir bibliotekos sinergiją. Šią savaitę dar laukia vizitai į Lippulaivos, Maunulos viešąsias bibliotekas, Turku miesto biblioteką.

Pagrindinės vizitų metu pristatomos veiklos yra viešųjų bibliotekų paslaugos, darbas su bendruomenėmis, tvarios veiklos bibliotekoje, darnios plėtros tikslų (SDG) įgyvendinimas viešosiose bibliotekose. Stažuotės metu tikimasi ne tik susipažinti su Helsinkio miesto tinklo (HelMet) viešosiomis bibliotekomis, jų teikiamomis paslaugomis, aptarti kaip viešosios bibliotekos prisideda prie Darnaus vystymosi tikslų (SDG) įgyvendinimo, bet ir pasidalinti gerąja patirtimi.

Stažuotės metu siekiama užmegzti tarptautinius ryšius su Helsinkio viešosiomis bibliotekomis, susipažinti su padaliniuose vykdomomis veiklomis. Nauji kontaktai, tolimesnės bendros projektinės veiklos plėtojimas, gerosios patirties įgijimas yra ypač svarbu bibliotekos bendruomenei. Įgytomis žiniomis, praktikos pavyzdžiais bus dalinamasi su kolegomis bibliotekoje ir Vilniaus regione. 

Stažuotė finansuota Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekto „Kultūros sektoriaus bendrųjų, vadybinių ir profesinių kompetencijų tobulinimas“.
 
Tatjanos Grigorčenkienės nuotraukose – stažuotės Suomijoje akimirkos.
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas