lt

SPALIO mėnesio renginiai bibliotekoje: maloniai kviečiame!

SPALIO mėnesio renginiai bibliotekoje: maloniai kviečiame!

Spalio mėnesį Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyks daug renginių: ir muzikinių, ir literatūrinių, ir skirtų šeimoms su vaikais. Kviečiame sužinoti išsamiau apie juos ir sakome – „Iki pasimatymo bibliotekoje!“

Spalio 15 dieną 18 val. Didžiojoje salėje vyks Aleksandro Žirgulio ir Dominyko Urbo knygos „Laiškų dialogas” pristatymas.  Dalyvaus knygos sudarytoja, literatūrologė dr. Ilona Čiužauskaitė, aktorius Eimantas Bareikis, literatas, asociacijos „Slinktys” pirmininkas Juozas Žitkauskas.

Spalio 17 dieną 18 val. kviečiame į „Jewish Art Festival in Lithuania“ renginį – susitikimą su su Ukrainos kino bei teatro aktoriumi ir režisieriumi Valerijumi Čigliajevu ir Aleksandro Rubinovo režisuotą spektaklį “Play after Play”. Renginys vyks Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje/Vilnius Jewish Public Library Vilniuje, Gedimino pr. 24. Žiūrovus kviečiame registruotis el.p. [email protected]

Spalio 18  dieną 17.30 val. kviečiame į Adomo Mickevičiaus skaityklą, kur paskaitą „Adomo Mickevičiaus jaunystė ir studijos“ skaitys istorikas Eduardas Budrys. Pirmajame paskaitų ciklo „Pažįstamas nepažįstamas Mickevičius“ susitikime bus kalbama apie Adomo Mickevičiaus jaunystę. Sužinosime apie poeto nuotykius, vėliau įkvėpusius pono Tado scenas. Atrasime „baisiąją kelionę“ į Vilnių, klajones po jo universiteto auditorijas ir kalėjimo kameras. Seksime A. Mickevičių slaptų organizacijų pogrindžiais. Atskleisime aistringas ir komplikuotas šio romantiko meilės istorijas, o tarp jų ir pirmąsias kūrybines pergales.

Spalio 21 - 25 dienomis 11 val. mūsų bibliotekos Parodų salėje vyks „Senjorų dienos internete“. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose. Akcijos tikslas –  skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Nuo pirmadienio iki penktadienio senjorai ir visi norintys smagioje draugijoje nuo 11 val. galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias.

Spalio 22 dieną 17.30 val. kviečiame į Vokiškai kalbančių skaitytojų klubą. Tai tradicinis mūsų bibliotekos projektas, vienijantis vokiečių kalba kalbančius miestelėnus. Smagūs pašnekesiai, maloni aplinka ir jaukios diskusijos vokiečių kalba. Susitikimas vyks Austrų ir šveicarų literatūros skaitykloje.

Spalio 24 dieną 18 val. Didžiojoje salėje vyks filmo „Microbirth“ peržiūra. „Microbirth“ – tai tarptautiniu lygiu pripažintas 60 minučių dokumentinis filmas, kurį sukūrė trumpametražių bei dokumentinių filmų kūrėjai Toni Harman ir Alex Wakeford (JAV). Filmo dėmesio centre – žmogaus kūne esančių mikroorganizmų sąsaja su jo aplinkybėmis, kuriomis šis žmogus gimė. Autoriai kalbina įvairių pasaulio šalių mokslininkus bei medikus, dirbančius su mikrobioma susijusiose srityse, siekdami sužinoti, kaip gimdymas ir gimimas atrodo būtent iš mikroperspektyvos. Lietuvos Dulų asociacija kviečia naujausius mokslinius tyrimus pristatantį filmą pažiūrėti kūdikio besilaukiančias šeimas, tėvus su vaikais, nėštumo ir gimdymo srityje dirbančius specialistus, medikus, visuomenės sveikatos specialistus, mokslininkus ir mokslo įstaigų studentus, taip pat visuomenę, kuri domisi mokslo naujovėmis. Filmas yra anglų kalba su lietuviškais titrais.

Spalio 25 dieną 16 val. Adomo Mickevičiaus skaitykloje kviečiame į susitikimą „Neužrašytos Vilnijos istorijos: prie samovaro“. Edukaciniame užsiėmime gurkšnodami arbatą iš samovaro išgirsite apie asmeninio pobūdžio raštus, pamatysite atminimų albumų, prisiminimų, laiškų, dainų sąsiuvinių pavyzdžių vaizdų, papasakosime į kokias informacijos saugyklas jie sugula, kaip tvarkomi. Savo istorijomis su mumis dalinsis vilnietė Gražina Drėmaitė – restauratorė, paminklosaugininkė, įžymiojo Vlado Drėmos (1910 – 1995) dukra.

Spalio 26 dieną 11.30 val. kviečiame į dekupažo pradžiamokslį „Suteik daiktui antrą gyvenimą“. Panaudotos taros, seni ar nusibodę drabužiai, sugedę prietaisai... Visa tai dažniausiai keliauja į konteinerius. Visgi, daugelis šių daiktų dar gali mums patarnauti, virsti naudingu įrankiu ar net meno kūriniu. Pabandykime įsivaizduoti: sena skardinė virsta pieštukine, senas butelis – dailia vaza. Šių nemokamų dirbtuvių metu susipažinsime su dekupažo technika, jos galimybėmis ir daiktui suteiksime antrą gyvenimą. Edukacijos trukmė – 2 val. Priemonėmis ir perdirbamais daiktais pasirūpinsime mes, o noru pažinti ir kurti – jūs! Susitinkame Kūrybos laboratorijoje (2 aukštas). Norinčius dalyvauti prašome registruotis el. paštu [email protected] arba telefonu (8 5) 2107040.

Spalio 26 dieną 18 val. kviečiame į ansamblio Duo FluPia koncertą „Meditation“. Muzikinės grupės sudėtyje – fleita ir fortepijonas. Vilmantė ir Kristina yra profesionalios modernios klasikos atlikėjos, baigusios aukštuosius mokslus Lietuvoje ir užsienyje. Ansamblis Duo FluPia susibūrė 2013 m. Šįkart koncerte – minimalistinė ir meditatyvinė, kurioje vietą rado ir mūsų gerbiamo J. S. Bacho, ir vieno žymiausių minimalistų Ph. Glasso muzika. Taip pat skambės tokie kompozitoriai kaip A. Pärt, J. Massenet, P. Gaubert ir kt.

Šeimadieniai Vaikų bibliotekoje

Šeštadieniais 12 valandą Vaikų bibliotekoje vyksta smagūs užsiėmimai šeimoms su vaikais. Spalio 12 dieną vyks knygos „Baltprausys“ skaitymai su kamishibai („popieriaus teatro“) teatriuku, spalio 19 dieną vyks knygos „Baisieji Alano dantys“ skaitymai ir popierinių krokodilų dirbtuvės, o spalio 26 dieną vyks knygos „Kaimynė už kampo“ skaitymai ir gyvatėlių dirbtuvėlės. Užsiėmimai skirti 3-6 metų vaikams su visa šeima.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

P.S. Biblioteka atvira ir Jūsų iniciatyvoms. Kviečiame siūlyti savo idėjas, renginius, kūrinius ir saviraišką. Paisūlymų laukiame el.p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV