lt

Skaitymo patarimai iš pirmų lūpų

Skaitymo patarimai iš pirmų lūpų

Ar jums smalsu, kokias knygas po darbų skaito mūsų bibliotekininkai? Jeigu taip, tuoj sužinosite – kolega Paulius pakalbino tris mūsų bibliotekos darbuotojus.

 

 

 

 

 

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Vaikų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Viktorija.

– Dirbi vaikų skyriuje. O pati ar skaitai vaikiškas knygas?

– Žinoma. Visuomet peržiūriu visas gautas naujienas ir atsidedu tai, kas patraukia akį. Tačiau tai darau greičiau ne iš pareigos, o iš smalsumo.

– Kokią ar kokias vaikiškas knygas galėtum parekomenduoti suaugusiam?

– Visas! O jei rimtai, yra daugybė vaikiškų ar paauglių knygų, kurias perskaičiau jau suaugusi ir laikau tai universaliomis knygomis. Pavyzdžiui, visiems Astridos Lindgren ir apskritai smagumynų gerbėjams labai rekomenduočiau Maria‘os Parr „Vaflines širdeles“. Tiesiog skaitai ir kvatoji. Na, o „rimtesniems“ skaitytojams labai siūlyčiau „Graudaragio užkalbėjimą“. Tai nauja garsios Suomijos autorės Siiri Enorantos knyga apie magiją, likimą, meilę ir mirtį. Pagirčiau dar ir fantastišką vertimą, dėl kurio istorija tiesiog liete liejasi.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Vaikų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė ir būsimoji mama Rima.

– Kokias tris knygas rekomenduoji perskaityti būsimoms ir esamoms mamoms?

– Man labai patiko Pamelos Druckerman knyga „Vaikų auklėjimas pagal prancūzus“. Ją, kaip ir Aušros Kurienės „Kaip užauginti žmogų“, perskaičiau tuomet, kol mintys apie vaikus buvo tik galvoje, todėl manau, kad perskaitysiu dar kartą, rekomenduoju ir kitoms mamoms. O visai neseniai perskaičiau atvirą ir šmaikščiai parašytą Vaivos Rykštaitės knygą „Pirmąkart mama“.

– Ką tau labiausiai norisi skaityti žiemą?

– Manau, labai tinkama knyga šiuo šaltu ir tamsiu periodu yra Helen Russell „Daniško gyvenimo metai“. Danijoje, kaip ir Lietuvoje, žiema trunka ilgai, visiems trūksta saulės ir vitamino D. Tačiau, nepaisant to, danai save laiko laimingiausios šalies gyventojais. Nors tam jie turi daug įvairių priežasčių, kurios aptariamos knygoje, viena iš jų yra Hygge, tai reiškia – jaukiai leisti laiką. Rekomenduoju paskaityti ir džiaugtis žiema!

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos vyriausioji kultūrinių veiklų koordinatorė Edita.

– Kokias tris knygas parekomenduotum savo mamai, tėčiui arba kitam šeimos nariui?

– Knygų neskaitančiam tėčiui siūlyčiau pavartyti „IQ Life“ ar „National Geographic“, turėtų rasti kokių nors sau įdomių tekstų. O mamai rekomenduočiau Jane Harper „Sausrą“ ir Adam Kay „Dabar tau skaudės“. Geri detektyvai ir juokingos knygos apie medikus yra mano mamos žanras.

– Ką skaitai šiuo metu?

– Dabar klausausi audioknygos apie krematoriumus – Caitlyn Doughty „Smoge Gets in Your Eyes“. Beje, daug linksmesnė knyga nei gali pasirodyti iš pavadinimo ir temos. Ir verčiu paskutinius Daniel Kahneman „Mąstymas, greitas ir lėtas“ puslapius.

 

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV