Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Šeimadienių biblioteka“ pasipildė naujomis edukacijomis

„Šeimadienių biblioteka“ pasipildė naujomis edukacijomis

Šeimadienių biblioteka, kurią galite rasti adresu https://seimadieniubiblioteka.amb.lt/, yra edukacinių filmų katalogas, kuriame įvairaus amžiaus vaikus auginantys tėvai gali pasisemti naudingų idėjų ir smagiai bei prasmingai praleisti laiką šeimos rate. Šeimadienių bibliotekos idėja gimė 2020 metais, kai netikėtai užgriuvusi pandemija sustabdė ne tik įprastą gyvenimo ritmą, bet ir įprastas veiklas bibliotekoje. Itin populiarūs Vaikų bibliotekoje gyvai vykstantys „Šeimadieniai“, kurių metu bibliotekininkės kviečia tėvelius su mažyliais į garsinius skaitymus ir dirbtuvėles, persikėlė į virtualią erdvę. Šie virtualūs susitikimai ir davė idėją „Šeimadienių bibliotekai“ – tinklalapiui, kuriame tėvai ar ugdytojai gali rasti specialiai šiam projektui profesionalų sukurtas edukacijas, skirtas vaikams. Tokiu būdu „Šeimadienių“ užsiėmimai išėjo iš už bibliotekos ribų – dabar jie laisvai pasiekiami visiems.

Šiandien norime pasidžiaugti, kad mums pavyko papildyti šį sėkmingai gyvuojantį projektą. Lapkričio mėnesį https://seimadieniubiblioteka.amb.lt/ pasipildė net 6 naujomis edukacijomis ir 3 virtualiomis diskusijomis, skirtoms tėvams.

Naujosios edukacijos kviečia ir muzikuoti, ir skaityti, ir eiti pasivaikščioti

Aktorius Raimondas Klezys (teatras „No shoes“) naujoje nufilmuotoje edukacijoje kviečia atrasti meną šeimoje, o muzikos terapijos specialistė Nadežda Kiseliova-Žukovska – muziką. Juk net vakarienės ruošimas gali virsti smagiu koncertu, tereikia atrasti savąjį ritmą.

Rašytoja Inga Narijauskienė kviečia į svečius pas pelėdą Drūliją ir pasakoja, kaip jai sekėsi ieškoti kantrybės.

Kaip neįprastai skaityti knygas ir atrasti jose paslėptus lobius, rodo edukatorė Ineta Dirmienė ir knygos „Maestro (ne)leidžia groti“ autorės Indrė Šeputienė ir Sonata Latvėnaitė-Kričenienė.

Na, o gidė Rūta Norkūnė atskleidė itin mielą Vilniaus senamiesčio paslaptį – ar žinojote, kad vaikščiodami po miestą galite sekti įvairių augintinių pėdomis? Kad būtų lengviau tą daryti, kviečiame atsisiųsti specialų miestinėjimų žemėlapį, sukurtą Rūtos.

Na, o kokia biblioteka be knygų? Prie kiekvienos filmuotos edukacijos rasite ir knygų sąrašą, kuris gali padėti dar labiau susipažinti su sudominusia tema.

Paskaitose – atsakymai į tėvams rūpimus klausimus

Šį rudenį Vaikų biblioteka suorganizavo ir pakvietė vaikus auginančius tėvus, pedagogus į tris virtualias diskusijas. Muzikos terapijos specialistė Nadežda Kiseliova-Žukovska papasakojo apie muzikos terapijos naudą mažyliams, o rašytoja Inga Narijauskienė pristatė terapinių pasakų stebuklingumą. Psichologė Karolina Gurskienė kalbėjo apie tai, kaip padėti atsiskleisti vaiko talentui. Visus šiuos įrašus taip pat rasite „Šeimadienių bibliotekos“ puslapyje.

Kviečiame naudotis ir semtis įkvėpimo! Daugiau apie projektą: https://seimadieniubiblioteka.amb.lt/

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas