Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pristatyta nauoji Gražinos Mareckaitės knyga „neIŠMANIŲJŲ metas“

Pristatyta nauoji Gražinos Mareckaitės knyga „neIŠMANIŲJŲ metas“

Spalio 27 d. kartu su Gražina Mareckaite ir jos knyga „neIŠMANIŲJŲ metas“ ieškojome atsakymų į vis dažniau visuomenėje pasigirstančius klausimus: kaip gyvenimą keičia išmanieji įrenginiai, kaip jie keičia žmones ir ar naujų technologijų įvaldymas prisideda prie jausminio, žmogiškojo išmanumo. Knygos autorė prisipažino, kad ji pati labiau nujaučia nei žino apie ką ši jos knyga ir tikėjosi, kad atsakymą pateiks knygos pristatyme dalyvavusi žurnalistė Aldona Žemaitytė. Nepateikė. Gal dėl to, kad vieno atsakymo nėra, nes knyga yra novelių rinkinys su skirtingais siužetais, atskleidžiančiais Vilniaus dvasią, mažųjų žmogaus draugų keturkojų gyvenimą ir prisiliečiančiais prie žmonių santykių, jausminių išgyvenimų.

Tai jau antroji autorės knyga, kurioje galima atrasti Vilnių, tik jis visiškai kitoks nei 2013 metais pasirodžiusiame kūrinyje „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“, atitolęs nuo miesto konstrukcijos, chaotiškesnis, orientuotas į jausminius potyrius. Gal todėl Gražina Mareckaitė, tikrų tikriausia (ketvirtos kartos) vilnietė, atkakliai tvirtina, kad knyga „neIŠMANIŲJŲ metas“ ne apie Vilnių. Vis dėlto kiekvienas skaitęs knygą, o ir jos aprašyme teigiama, kad novelėse tikrai galima pajusti Vilnių ir ta pajauta glosto skaitančiojo jausmus, nes atskleidžia dar nežinomų Vilniaus paslapčių.

Pasisakymo pradžioje Gražina Mareckaitė tvirtino, kad nežino apie ką knyga, vis dėlto klausantis jos minčių po truputį ryškėjo vaizdas ir dalykai, į kuriuos krypo rašytojos žvilgsnis bei širdis – į jausmus, šalia mūsų esančius gyvūnus, mažas gyvenimo smulkmenas, kurias ekranų kultūroje gyvenantis žmogus ne visada pastebi. Šiais laikais, anot knygos autorės, labai ryški orientacija į tikslo siekimą, atrodo, kad jausmingumas ir subtilumas praranda savo vertę. Savo knyga Gražina Mareckaitė skatina susimąstyti, kas yra tikrasis išmanumas ir kas gyvenime yra svarbiau – išmanyti technologijas ar subtilų jausmų pasaulį.

Knygos ištraukas skaitę aktoriai Pijus Ganusauskas ir Milda Noreikaitė padėjo susirinkusiems prisiliesti prie chaotiško ir subtilaus jausmų pasaulio.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas