lt

Populiariausios knygos bibliotekoje rugpjūtį

Populiariausios knygos bibliotekoje rugpjūtį

Kokių knygų jūs dažniausiai ieškote mūsų bibliotekoje paskutinį vasaros mėnesį? Tradicinė TOP 20 knygų apžvalga.

Rugpjūčio mėnesio bibliotekos knygų TOP 20 atskleidžia dvi ryškias tendencijas: sąraše šįkart neįprastai daug yra populiariosios psichologijos, negrožinės literatūros knygų ir čia randame vos dviejų lietuvių autorių knygas, didžiuma yra užsienio autorių.

Populiariausiųjų knygų viršūnėje – „Ten, kur gieda vėžiai“

Sąrašo viršūnėje toliau karaliauja Delios Owens knyga „Ten, kur gieda vėžiai“. Ši knyga populiariausių bibliotekos knygų sąraše jau ne pirmi metai. Pirmąją knygą brandžiame amžiuje parašiusi amerikietė zoologė Delia Owens su romanu apie laukinėje gamtoje augusią mergaitę iš karto šovė į bestselerių top'us visame pasaulyje. 2022 metų vasarą pasirodė ir filmo pagal šią knygą premjera, kurį prodiusavo Reese Witherspoon. Vieniems romanas „Ten, kur gieda vėžiai“ palieka neišdildomą įspūdį, kitiems sukelia abejonių, ar pelnytai jis tapo toks populiarus, tačiau faktas, kad knyga abejingų nepalieka.

Aukštą antrą vietą sąraše užima negrožinės literatūros knyga. Olandų psichiatro Bessel van der Kolk knyga „Kūnas mena viską: kaip išgydyti kūno, proto, ir sielos traumas“ rekomenduojama visiems besidomintiems psichologinėmis traumomis ir psichine sveikata. Įkvepiančioje knygoje skaitytojai ras klinikinius stebėjimus, neuromokslo paslaptis, traumų gydymo istorijos analizę bei asmenines gydytojo įžvalgas.

Stabiliai ieškomiausių knygų sąraše laikosi amerikiečių autorės Hanya Yanagihara romanas „Mažas gyvenimas“. Tai yra nepagražintas XXI amžiaus atspindys, epas apie meilę ir draugystę dvidešimt pirmąjame amžiuje. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka šį romaną turi ir originalo kalba, tad galite rinktis, kuria kalba skaityti.

TOP 20 sąrašo naujokės

Įdomu tai, kad šį mėnesį net 7 knygos į ieškomiausių knygų topą pateko pirmąkart. Airijos rašytoja Sally Rooney ir jos romanas „Gražus pasauli, kurgi tu“ populiariausių knygų sąraše atsidūrė pirmą kartą. Už savo kūrybą rašytoja yra gavusi ne vieną prestižinį apdovanojimą. Ji laikoma viena žymiausių savo kartos rašytojų. Už šį romaną rašytoja gavo „An Post Irish Book Awards“ metų romano premiją.

Kita knyga, pirmą kartą patekusi į bibliotekos populiariausių knygų dešimtuką – Morgan Housel „Pinigų psichologija“. Ar gali paprastas pareigas užimantis žmogus vien savo darbu susikrauti turtus? Tokį klausimą kelia knygos „Pinigų psichologija. Amžinos pamokos apie turtą, godumą ir laimę“ autorius Morgan Housel.

Pirmą kartą sąraše yra psichoterapeutės, savigalbos knygų autorės Lori Gottlieb knyga „Gal norėtumėt apie tai pasikalbėti?“ Atviri, šmaikštūs, kartais kiek kandūs memuarai, kuriuose kiekvienas atpažins dalelę savęs. Gottlieb kviečia pažvelgti iš abiejų pusių – ir psichoterapeuto, ir paciento, įsiklausyti ir priimti tiesą, kurią dažnai stengiamės nuslėpti ne tik nuo kitų, bet ir nuo savęs.

Dar viena sąrašo naujokė – dr. Richardo Shepherdo „Ne sava mirtimi“. Knygos autorius yra teismo medicinos patologas, aprašantis neaiškių ar staigių mirčių užmintas mįsles.

Pirmą kartą tarp populiariausių bibliotekos knygų pateko JAV autorės Catrionos Ward „Paskutinis namas Nereikalingųjų gatvėje“. Ši knyga kritikų pavadinama ir siaubo istorija, ir trileriu, ir gotikiniu romanu. Pati rašytoja savo kūrinio nepriskiria konkrečiam žanrui.

TOP 20 sutinkame ir Jo Nesbø – vieną įtakingiausių detektyvų ir trilerių autorių ne tik gimtojoje Norvegijoje, bet ir visame pasaulyje. „Karalystė“ – naujausias autoriaus romanas, kuriame narstomos didelės mažo miestelio paslaptys, šeimos ir ištikimybės jai temos.

Lietuvių autoriai ir knygos

Iš dvidešimties knygų vos dvi yra lietuvių autorių ir abi – negrožinės. Istorikas, VU dėstytojas Norbertas Černiauskas ir jo knyga „1940. Paskutinė Lietuvos vasara“ jau ne pirmą kartą sutinkama populiariausių knygų sąraše. Ši dokumentinė knyga – 1940-ųjų birželio dviejų savaičių kaleidoskopas, įsukantis į to meto Lietuvos ir jos žmonių realijas.

Istoriko, rašytojo ir TV laidų vedėjo Roberto Petrausko knyga „Poltava“ tarp ieškomiausių bibliotekos knygų patenka pirmąkart. Tai istorinė knyga, nukelianti į pačią XVIII a. pradžią. Jos kulminacija – 1709 m. įvykęs Poltavos mūšis.

KNYGŲ TOP 20

1. Ten, kur gieda vėžiai / Delia Owens

2. Kūnas mena viską / Bessel A. van der Kolk

3. Mažas gyvenimas / Hanya Yanagihara

4. Amerikos purvas / Jeanine Cummins

5. Nerimo žmonės / Fredrik Backman

6. Kopa / Frank Herbert

7. Vidurnakčio biblioteka / Matt Haig

8. Gražus pasauli, kurgi tu / Sally Rooney

9. 1940. Paskutinė Lietuvos vasara / Norbertas Černiauskas

10. Pinigų psichologija / Morgan Housel

11. Gal norėtum apie tai pasikalbėti / Lori Gottlieb

12. Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu / Verena Kast

13. Didi drąsa / Brené Brown

14. Ne sava mirtimi / Richard Shepherd

15. Poltava / Robertas Petrauskas

16. Karalystė / Jo Nesbo

17. Sodas / Marina Stepnova

18. Paskutinis namas nereikalingųjų gatvėje / Catriona Ward

19. Kodėl mes miegame / Matthew Walker

20. Vakaro nejauka / Marieke Lucas Rijneveld

Knygas užsisakyti arba rezervuoti (jeigu jas skaito kiti ir nėra laisvų egzempliorių) kviečiame www.ibiblioteka.lt.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA