Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Pasaulinė Filosofijos diena

Pasaulinė Filosofijos diena

Lapkričio 17 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atidaryta Filosofijos dienai skirta knygų paroda.

Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį pasaulyje minima Filosofijos diena. Filosofija (gr. philosophia – phileo „myliu" + sophia „išmintis" ) – tai mokslas, tiriantis gamtos, visuomenės, mąstymo raidos dėsnius. Filosofai bando atsakyti į klausimus, kaip sukurtas pasaulis, kokia gyvenimo prasmė, kaip turime gyventi ir pan.

Filosofija atsirado Graikijoje apie 600 m. prieš Kristų. Iki tol į visus žmonėms rūpimus klausimus atsakydavo religijos. Religiniai mitai apie įvairius žmogaus gyvenimą valdančius dievus buvo perduodami iš kartos į kartą. Pirmieji graikų filosofai kritikavo mitus (juos tuomet jau buvo surašę popieriuje Homeras, Heziodas). Vienas iš pirmųjų tokių filosofų – Ksenofanas, gyvenęs apie 570 m. pr. Kr. Pirmieji graikų filosofai vadinami natūrfilosofais. Tai Talis, Anaksimandras, Parmenidas, Herakleitas, Demokritas. Vėliau filosofija keitėsi, išgyveno daugybę skirtingų krypčių kartu su besikeičiančia žmonių pasaulėžiūra ir kultūra – antika, helenizmas, viduramžiai, renesansas, barokas, švietimo epocha, romantizmas, modernizmas...

Šiai dienai skirtoje parodoje eksponuojamos Charkovo (Ukraina) nacionalinio žemės ūkio technikos universiteto UNESCO žmonijos komunikacijos filosofijos katedros ir mokslinių partnerių išleistos knygos. Parodą pristatė katedros atstovas Igor Neshcheret.

UNESCO žmonijos komunikacijos filosofijos katedra įkurta 1996 m. ir nuo to laiko vykdo mokslinę, mokomąją ir kultūrinę-šviečiamąją programas, vadovaudamasi UNESCO ir Jungtinių Tautų organizacijos nuostatomis. Katedros veikla orientuota į komunikacijos tyrinėjimus lingvistiniais, psichologiniais, estetiniais ir kitais aspektais.

Katedra nuolat dalyvauja tarptautinėse konferencijose, leidžia tarptautinę monografijų seriją "Kalbos filosofija" ir metraštį "Bendravimo filosofija", kaupia vaizdų (fotografijų, plakato, koliažo, karikatūros) kolekciją bendravimo filosofijos tema.

Maloniai kviečiame susipažinti.

Paroda veiks iki gruodžio 2 d.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas