lt

Nuoširdus ačiū Tvarumo popiečių dalyviams ir lankytojams

Nuoširdus ačiū Tvarumo popiečių dalyviams ir lankytojams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka rugsėjo 8-9 dienomis jaukiame senamiesčio kiemelyje Trakų g. 10 organizavo renginius „Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje“.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka buvo viena pirmųjų bibliotekų Lietuvoje priėmusi Tvarumo deklaraciją. Ja įsipareigojo tvariai gyventi ne tik organizacijos viduje, bet ir savo vykdomose veiklose, renginiuose. Tad bibliotekos kieme vykę tvarumui skirti renginiai „Prisijaukinant tvarumą: popietės bibliotekoje“ buvo graži bibliotekos įsipareigojimų tąsa.

Popietes pradėjo diskusija „Knygos vertė: kaita erdvėje ir laike“, abi dienas su lankytojais bendravo skaitytų knygų knygynai „Juodas šuo“, „Pelėdų knygos“, sendaikčių parduotuvė „Mikis“, veikė knygų apie tvarumą ir „Pasidaryk pats“ paroda iš bibliotekos fondų bei Mainų lentyna – iš jos kvietėme pasiimti norimą knygą namo už auką dekoratyvinių ir egzotinių gyvūnėlių prieglaudai „Egzotic SOS“.

Didelio lankytojų populiarumo sulaukė arbatinė „Šermukšnynė“, kurioje bibliotekininkai vaišino šermukšnių, mėtų, kmynų ir kitų mus sveikatinančių augalų arbata. Renginiuose svečiavosi aplinkosauginė iniciatyva  „Kita forma“ ir atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“, o edukacijas vedė tvarumo specialistė Milda Paukštė, bibliotekos dailininkė Kristina Karvelytė, auksarankė trijų vaikų mama Uršulina Rakelytė-Česnaitienė, bibliotekos edukatorė Irina Jarec, „knygų gydytoja“ bibliotekininkė Rūta Vizbaraitė, nuo gimimo nematantis jaunasis tvarumo entuziastas  Reinoldas Kelpša, Informacinių išteklių skyriaus vedėja Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė ir Sandra Galdikaitė.

Nuoširdus ačiū visiems prisidėjusiems prie renginių, savanoriams ir, žinoma, lankytojams už gerą nuotaiką.

Kviečiame žiūrėti išsamią nuotraukų galeriją iš renginių. Nuotraukų autoriai – Mindaugas Masaitis ir Tatjana Grigorčenkienė.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA