Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Nuo šiol – dar daugiau savanorystės galimybių bibliotekoje

Nuo šiol – dar daugiau savanorystės galimybių bibliotekoje

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka gavo akreditaciją „Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST)“ projekte (2024-02-19 – 2027-02-19) ir nuo šiol galės priimti projekte užsiregistravusius jaunuolius, kurie už ilgalaikę savanorystę turi galimybę gauti 0,25 balo prie stojimo egzamino. Sudaroma trišalė sutartis, daugiau informacijos ČIA ir ČIA.

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) 

Tai yra intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 metų. Jos metu jaunuoliai maždaug 40 valandų per mėnesį (kiekvieną savaitę ne mažiau nei 2 val.) savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (priimančių organizacijų duomenų bazė), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

Norintys dalyvauti šioje programoje turi stebėti Jaunimo savanoriškos tarnybos informaciją: du kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą (gegužės viduryje ir lapkričio viduryje), kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visos Lietuvos.

Ką siūlome bibliotekoje?

Renginiai, edukacijos, bibliotekos paslaugos. Biblioteka ieško savanorių, kurie galėtų atlikti įvairias veiklas: teikti pagalbą ir mokyti vartotojus orientuotis bibliotekos fonduose, paslaugose, dirbti su savitarnos įrenginiais, užsakytais leidiniais ir kt.; inicijuoti, surinkti informaciją parodoms ir parengti įvairių formų (ir virtualias) leidinių parodas, bendradarbiauti su bibliotekos dailininke ir dizaineriu; prisidėti prie edukacinių veiklų, mokymų (pagalba edukatoriui ar vedančiam mokymus bibliotekininkui užsiėmimo metu); pagelbėti renginiuose; savarankiškai arba su komanda inicijuoti, organizuoti ir vesti jaunimui skirtus renginius, kūrybines veiklas, mokymus, užsiėmimus, stalo žaidimų vakarus, pomėgių klubus, parodų atidarymus ir t.t.

Kraštotyra. Kviečiami savanoriai dirbti kraštotyros srityje: rinkti įvairią kraštotyrinę, archyvinę medžiagą, fotografijas, užrašinėti savo bendraamžių ar kitų asmenų atsiminimus, taip prisidedant prie bibliotekos el. duomenų bazės „Bendruomenių kraštotyra. Bičių korys‘‘ turinio gausinimo.

Leidinių fondai. Savarankiškai ar su pagalba tvarkyti bibliotekos atviruosius fondus: įdedant į lentynas grąžintus skaitytojų leidinius ir kitus dokumentus, tikrinant jų sustatymo vietą; paruošti dokumentus pagal bibliotekoje įprastas bibliotekinio tvarkymo taisykles: antspauduoti, klijuoti lipdes, apvilkti Pelloplast plėvele; paruošti dovanotus leidinius tolimesniam platinimui į Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos apskričių bibliotekas; dirbti su atminties fondais: tyrinėti retus dokumentus, kurti ir pristatyti parodas (realias ir virtualias); nustatyti dokumentų autorių teises (ar galioja teisės, teisių paveldėtojų nustatymas); skaitmeninti dokumentus. 

Komunikacija. Bibliotekoje laukiami savanoriai, kurie galėtų fotografuoti bibliotekos veiklas, renginius; kurti trumpus vaizdo įrašus socialiniams tinklams (reels‘us); kurti turinį socialiniam tinklui Instagram; generuoti turinio idėjas ir jas įgyvendinti bibliotekos socialiniuose tinkluose; rengti informacinius tekstus apie bibliotekos paslaugas ir veiklas; prisidėti prie bibliotekos komunikacinių kampanijų. Taip pat laukiame savanorių tikinčių ir norinčių prisidėti prie tvarių veiklų bibliotekoje plėtros – asistuoti bibliotekos edukatoriams, kurti savo tvarias edukacijas, padėti įgyvendinant arba organizuoti tvarumo renginius.

Kodėl verta savanoriauti?

  • Turėsite galimybę susipažinti su biblioteka iš vidaus.
  • Prisijungsite prie šaunaus kolektyvo, kuris noriai dalinasi patirtimi.
  • Jausitės reikalingi ir patirsite džiaugsmą padėdami kitiems.
  • Įgysite vertingų įgūdžių ir visokeriopos neįkainojamos patirties.
  • Galėsite įgyvendinti pokyčius Jums svarbioje srityje ir įsitraukti į visuomenės gyvenimą.
  • Turėsite galimybę susipažinti su daug naujų žmonių.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas