lt

Netradiciškai atrodančių knygų paroda

Netradiciškai atrodančių knygų paroda

Bibliotekos III aukšte šiuo metu veikia netradiciškai atrodančių knygų paroda. Tai knygos iš bibliotekos Retų leidinių fondo. Joje galima išvysti šias knygas:

1928 metais Čikagoje išleista knyga, skirta socialinei rekreacijai. Leidinys originaliu odiniu įrišimu, sutvirtintas keturiais metaliniais žiedais.  

Grafiko Alfondo Žviliaus sukurtos iliustracijos poeto Eduardo Mieželaičio knygai „Mano lyra“, įrištos į originalų odinį įrišimą. Į bibliotekos fondus atkeliavo iš Eduardo Mieželaičio asmeninės bibliotekos.  

Dantės „Dieviškoji komedija“ su Giustavo Dorė iliustracijomis lietuvių kalba išėjo tik 2019 metais. 2012 metais biblioteka gavo dovanų rankiniu būdu sukurtą „knygą“. Tai 180 puslapių albumas, papuoštas Dore iliustracijomis ir Dantės tekstais. Šis originalus kūrinys negali palikti abejingų. Gaila, kūrėjo pavardė neišlikusi. 

Iš Menininkų rūmų bibliotekos (įkurtos XX a. septintame dešimtmetyje ir panaikintos dešimtajame dešimtmetyje dabartinės Prezidentūros patalpose) fondai buvo atiduoti Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešajai bibliotekai. Taip į bibliotekos fondus pateko keletas unikalių leidinių. Tarp jų šilko audiniu aptrauktas leidinys - albumas. Jame – vieno žymiausių Kinijos XX  amžiaus menininko Či Baiši (1864-1957) akvarelės, pasižyminčios subtilumu ir lyriškumu.

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka