lt

Naujiena – bibliografų konsultacijos keliasi ir į virtualią erdvę

Naujiena – bibliografų konsultacijos keliasi ir į virtualią erdvę

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka pelnytai didžiuojasi nuosekliu ir kruopščiu savo bibliografų darbu. Iki šiol teiktas bibliografines konsultacijas telefonu ir elektroniniu paštu nuo šiol papildo ir konsultacijos mesendžerio pagalba.

Ką dirba bibliografai?

Bibliografas yra informacijos paieškos ir įvairių aprašų žinovas. Bibliografų veikla įvairiose bibliotekose skiriasi. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos bibliografai paprastai padeda lankytojams susirasti informaciją, rengia bibliografinius įrašus, sąrašus, tradiciškai – dirba kraštotyros darbą (rengia duomenų bazes, kraštotyrines bibliografijas ir kitokius leidinius). Būtent bibliografų darbu puoselėjama Vilniaus apskrities kraštotyrai skirta interneto svetainė VILNIJOS VARTAI, taip pat naujoji svetainė „Bičių korys. Bendruomenių kraštotyra“. Na, o šiandien pristatome naujieną – mūsų bibliotekos bibliografų konsultacijas mesendžerio pagalba.

Kada prireikia bibliografo paslaugų?

Bibliogrãfija (gr. biblion – knyga + graphō – rašau) – tai mokslo ir praktikos sritis, apimanti informacijos apie dokumentus rengimą, teikimą ir tyrimą. Jeigu reikia patikslinti bibliografinio įrašo duomenis, nustatyti dokumento saugojimo vietą, rasti dominančius faktus (datas, vardus, žodžių reikšmes, apibrėžimus ir pan.), tuomet bibliografų konsultacijos neišvengsite. Kaip mums sakė vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė, skaitytojai dažniausiai kreipiasi, kuri biblioteka turi jų ieškomą knygą. Tačiau užklausų būna pačių įvairiausių. „Kartais skaitytojai klausia nurodyti įvairius tam tikros knygos leidimus, klausia rašybos, pvz., vietovardžių, patikslinimo, teiraujasi apie pjeses lietuvių kalba arba prašo nustatyti, kokiame leidinyje buvo išspausdintas tam tikras straipsnis. Žinoma, pasitaiko ir tokių užklausų, prie kurių reikia ilgai padirbėti bibliografiniuose šaltiniuose“, – sako vyriausioji bibliografė.

Konsultuoja ne tik telefonu ir el.paštu

Nuo šiol bibliografines konsultacijas nemokamai galima gauti ne tik  el.paštu [email protected] arba telefonu (8 5) 262 2121, bet ir mesendžerio programos pagalba. SAC bibliotekininkė Jurgita Lazauskaitė pasiruošusi atsakyti į jūsų bibliografines užklausas. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus Facebook paskyrą rasite ČIA.

 

 

 
Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV