lt

Karantino skaitiniai: bibliotekininkai rekomenduoja

Karantino skaitiniai: bibliotekininkai rekomenduoja

Ką paskaityti karantino metu, būnant namuose? Į šį klausimą atsako Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro bibliotekininkė Zita Paužienė.

Knygoms bibliotekose taip pat karantinas. Uždarytos jos laukia, kol vėl galės susitikti su skaitytojais. O skaityti norisi. Ir ką gi galėtume paskaityti dabar? Neabejotinai daugelis turime bent kelias lentynas knygų savo namuose. Paieškokime, o gal surasime knygą, kurios dar neskaitėme, arba mielai perskaitytume antrą kartą. Primename autorius ir pavadinimus knygų, kurios buvo populiarios dabar ir prieš kelerius ar keliolika metų. Gal kartais jos yra ir jūsų lentynose.

Nikolajus Kunas „Senovės Graikijos legendos ir mitai“

Knyga, turinti vieną plačiausių gerbėjų ratą. Ji sudomins tiek jauną, tiek vyresnį skaitytoją. Tai visų pagrindinių senovės Graikijos legendų ir mitų rinkinys: nuo visatos atsiradimo, titanų, dievų ir jų tarpusavio konfliktų, iki pusdievių ir net jų palikuonių. Kiekviena šios knygos dalis atskleidžia antikinės Graikijos istoriją, paaiškina didžiausių filosofijos veikalų, tokių kaip Platono Valstybė, įkvėpimo šaltinius ir net filmų ar serialų (pavyzdžiui „300“, „Troja“ ar „Heraklis“) ir kompiuterinių žaidimų scenarijus.

Kiekvienas mitas ir legenda gali tapti nuotykių pasaka prieš miegą ar laidos „Auksinis protas“ pasiruošimo šaltiniu. Taip pat papildoma medžiaga norint pažinti tokias asmenybes, kaip Aristotelis, Platonas ar net Pitagoras, kurie didelę dalį savo minčių pagrįsdavo šiomis legendomis ir mitais.

Patrick Rothfuss „Vėjo vardas“

Viena populiariausių fantastikos žanro knygų. „Goodreads“ svetainėje įvertinta daugiau nei pusės milijono skaitytojų 4.54 balu iš 5, lenkianti įvertinimu net tokius gigantus kaip G.R.R. Martino "Sostų karai"(4.45 įvertinimas). Patrick Rothfuss rašymo stilius leidžia knygą skaitant pailsėti ir įsitraukus suprasti, jog vėluojama į darbą, mokyklą, o gal net miegoti. Tai subtilios magijos ir nuotykių knyga, sekanti Kvouto gyvenimo istoriją iš jo paties, kaip pasakotojo, lūpų. Fantastikos fanai šią knygą galbūt priskirtų žemosios fantastikos („low fantasy“) žanrui. Joje nerasite drakonų ar ugnies kamuolius mėtančių burtininkų, tačiau susipažinsite su neįtikėtiną gyvenimo kelią nukeliavusiu žmogumi, kuris kiekviename žingsnyje kūrė savo legendą, o kartais legendos kūrė jį. Tačiau išduosime paslaptį, magija, jos mechanika ir pavojai šioje knygoje iš tiesų yra tikri ir net labai unikalūs.

Dietrich Schwanitz „Ką turi žinoti kiekvienas išsilavinęs žmogus“

Ši knyga turėtų tapti kiekvienos istorijos paskaitos šablonu. Perskaitęs ją kiekvienas sau galės prisitaikyti frazę iš Biblijos: „buvau aklas, o dabar regiu“. Knygoje rasite ne tik istorijos įvykius, tačiau ir jų priežastis, pasekmes bei įtaką aplinkiniam pasauliui. Pavyzdžiui, kokią įtaką kompaso išradimas turėjo Venecijos miesto ekonomikai pasikeitus prekybos keliams. Mokykloje klausytos istorijos pamokos staiga taps didele visuma, o sausi faktai istorijos vadovėlyje įgaus prasmę pasauliniame kontekste. Šios knygos skaitymas prilygsta išminčiaus pasakotojo klausymuisi. Įdomu, lengvai skaitoma ir naudinga. Rekomenduojama du kartus per dieną po valgio.

Aleksandras Diuma „Grafas Montekristas“

Daugelio užmiršta klasika. Tai puikus nuotykių romanas kiekvienam ieškančiam lengvo ir įdomaus skaitymo prieš miegą. Po šios knygos padėjimo ant naktinio stalelio, nuotykių pilni sapnai garantuoti. Pabėgimas iš kalėjimo, lobiai, kerštas ir apgaulė su meilės prieskoniu. Knyga, kurią lengva rekomenduoti ir sunku neišduoti įdomiausių jos elementų, kurių čia rasite kiekviename puslapyje. Galima teigti, jog tai knyga apie pasakymą: „Nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis“.

Jurga Ivanauskaitė „Miegančių drugelių tvirtovė“

Tai tragiško likimo merginų gyvenimo istorija. Prekyba žmonėmis, prostitucija, draugystė ir net meilė. Daugelio skaitytojų įvardinta kaip „labai stipri knyga“ 2012 metais tapo to paties pavadinimo filmo pagrindu. Šioje knygoje rasite daug siaubą ir liūdesį keliančių dalykų, tačiau jų aprašymo stilius nesugadins nuotaikos ir dažnai net paliks šypseną jūsų veide. Tačiau skaitydami pasiruoškite susidurti su emocijomis, kurios privers susimąstyti apie tai, jog gal jums dar visai neblogai pasisekė gyvenime.

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV