lt

Karantino metu regiono bibliotekos pasitelkė kūrybiškumą

Karantino metu regiono bibliotekos pasitelkė kūrybiškumą

Karantino metu Lietuvoje duris užvėrė daugiau kaip 2000 bibliotekų. Tačiau bibliotekų specialistai ir toliau konsultuoja skaitytojus nuotoliniu būdu bei siūlo jiems daug informacijos virtualioje erdvėje: socialiniuose tinkluose rengia konkursus, apklausas, virtualias kūrybines dirbtuves ir kitas veiklas.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka yra 5-ių Alytaus apskrities ir 8-ių Vilniaus apskrities savivaldybių viešųjų bibliotekų metodikos centras, tad nusprendėme pasižvalgyti, kaip karantino metu sekasi mūsų regiono bibliotekoms. Šįkart – Alytaus regiono bibliotekų virtualios veiklos apžvalga.

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka karantino metu kartu su Alytaus miesto teatru pristatė ir įgyvendina puikią iniciatyvą „KnygAntinas. Pas vaikus“! Projekto metu įgarsinamos literatūros kūrinių, skirtų pradinių klasių moksleiviams, ištraukos. Šie kūriniai yra mokyklų programose, tad organizatoriai tikisi, kad tai vaikams sužadins smalsumą bei norą perskaityti visą likusį kūrinį patiems. Tačiau tai dar ne viskas! Perklausę įgarsintą kūrinių ištrauką, mokiniai kviečiami sukurti girdėtos istorijos iliustracijas. Visas „KnygAntinas. Pas vaikus“! istorijas galima rasti YouTube kanale ČIA

Taip pat Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka prisijungė prie „Robotikos mokyklos“ ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams apsisaugoti.

Facebook paskyra: Kunčino Viešoji Biblioteka

Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka savo socialiniame tinkle „Facebook“  ne tik pateikia naujausią informaciją iš patikimų šaltinių apie koronoviruso situaciją Lietuvoje, bet ir daug dėmesio skiria miestiečių informavimui apie karantino laikotarpio pokyčius savo mieste. Norėdami nudžiuginti savo skaitytojus, bibliotekininkai nuo šiol kiekvieną dieną pradeda citata iš skaitytojų pamėgtų knygų, taip pat kviečia savo skaitytojus dalintis jiems įstrigusiomis citatomis.

Facebook paskyra: Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka

Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo informaciniais kanalais kviečia saugoti vieni kitus, būti sąmoningais ir kantriais, kad kartu išgyventume šią neeilinę situaciją. Varėnos viešoji biblioteka prisijungė prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos ir  Robotikos mokyklos iniciatyvos – 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius apsauginiams veido skydams medikams.

Facebook paskyra: Varėnos viešoji biblioteka

Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai prisidėjo prie iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti medikams skirtus rėmelius apsauginiams skydams. Kūrybiškai savo skaitytojus Tarptautinės vaikų knygos dienos proga pasveikino Teizų bibliotekos darbuotojai, sukūrę vaizdo filmuką vaikams apie Pelytę Picę. Na, o kol lazdijiečiai negali skolintis leidinių bibliotekos patalpose, bibliotekininkai jiems siūlo naudotis elektroniais resursais – ibiblioteka.ltepaveldas.ltEuropos skaitmeninė biblioteka  ir kt.

Facebook paskyra: Lazdijų biblioteka - Tavo biblioteka

Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka savo lankytojams paruošė ne vieną konkursą. Štai vienas jų – „Sukursime namuose – skaitysime ir bibliotekoje” – kviečia kūrybingus skaitytojus iki 18 metų kurti pasaką ”Velykinis Kiaušinis, katinas ir pabėgusi pelė”. Daugiau informacijos apie konkursą rasite ČIA. Dar vienas alytiškių paskelbtas konkursas – gražiausio bei originaliausio bibliotekos margučio! Nuo balandžio 1-os iki 15-os dienos yra skelbiamas gražiausio ir originaliausio velykinio margučio konkursas, kuriame gali dalyvauti visi rajono bibliotekų darbuotojai. Daugiau informacijos apie konkursą rasite ČIA.

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena, o taip pat – garsiausio pasaulio pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimtadienis. Kadangi bibliotekos negalėjo pakviesti šią dieną vaikų į renginius, Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka rado smagią išeitį – pasidalijo Krokialaukio bibliotekininkės Daivos įspūdžiais iš apsilankymo H.K. Anderseno muziejuje Danijos sostinėje Kopenhagoje (ČIA).

Tai, kad gyventojai pasiilgo ne tik galimybės ateiti į biblioteką pasiskolinti knygų, bet ir pačių bibliotekininkų, gyvo pabendravimo, liudija ne tik skambučiai ir žinutės, kurių sulaukia bibliotekos, bet ir tokie nutikimai kaip šis: Vankiškių filialo (Alytaus r.) bibliotekai ištikimos skaitytojos padovanojo savo pasiūtų apsauginių kaukių. Kad bibliotekininkės būtų saugios!

Facebook paskyra: Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Kitoje straipsnio dalyje apžvelgsime Vilniaus regiono bibliotekų veiklą karantino metu.

Bendruomenių kraštotyra
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Knygos per penki TV