Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ieškomiausios knygos liepos mėnesį

Ieškomiausios knygos liepos mėnesį

Kokių knygų bibliotekoje dažniausiai ieškote, rezervuojate ir užsakote liepos mėnesį? Tradicinė mėnesio TOP 20 apžvalga.

Jau antrą mėnesį iš eilės ieškomiausiųjų sąrašo viršuje – leidyklos „Baltos lankos“ 2024 metais išleista JAV rašytojos Jessamine Chan knyga „Gerų motinų mokykla“ (vertė Inga Čepulienė). Tai debiutinė autorės knyga, turinti paantraštę „šiurpiai įžvalgus distopinis pasakojimas“. Fridą išduoda vyras, ji viena augina pusantrų metų dukrytę, tačiau iš nuovargio padaro klaidą ir atsiduria vaiko teisių apsaugos akiratyje. Duktė perduodama globoti tėvui, o namuose kiekvieną jos žingsnį ima stebėti kameros. Taip bus nuspręsta, ar siųsti Fridą į motinų perauklėjimo mokyklą, žinančią, kaip išmatuoti motinos atsidavimą ir meilę savo vaikui.

Antroje vietoje – JAV rašytojos Freidos McFadden knyga „Tarnaitė“. „Balto leidybos namai“ išleistas ir vertėjos Gabrielės Virbickienės išverstas  psichologinis trileris neleis atsipalaiduoti iki pat paskutinio puslapio. Rašytoja dirba ir gydytoja, kurios specializacija – smegenų pažeidimai.

Iš dvidešimties populiariausių liepos mėnesio knygų bibliotekoje šešios yra lietuvių autorių. Trečioje vietoje – tinklaraštininko Beno Lastausko „Tiems, kurie neskaito“ (išleido „Laisvės TV). Tai debiutinė autoriaus knyga, kurioje apstu atsitiktinių pažinčių, nepasitikėjimo savimi ir kitais, priklausomybių, emogracijos. Tačiau visi knygos veikėjai svajoja apie kitokį gyvenimą.

Liepos mėnesio „tope“ – abi Manto Adomėno romano „Moneta & labirintas“ dalys. Šis šnipų romanas yra pirmoji grožinė Manto Adomėno knyga, sulaukusi didelio populiarumo. Pirmoji knygos dalis buvo išrinkta 2023 metų Metų knyga suaugusiųjų kategorijoje. Knygą išleido leidykla „Baltos lankos“.

Dvidešimtuke yra Andriaus Tapino knyga „Genijai, pasipūteliai ir žmogžudžiai: Senieji Meistrai ir jų paveikslų paslaptys“. Joje autorius pasakoja XV–XVIII a. garsiausių dailininkų darbų sukūrimo istorijas (išleido „Laisvės TV) . Violetos Tapinienės eseistikos knyga „Susigrąžinto laiko blyksniai“ („Tyto alba“) kupina minčių apie laiką, likimą, atmintį, netektį, gyvenimo geismą ir lemties paradoksus. 

Ir dar viena lietuvių autorių pavardė sąraše – Gabija Grušaitė ir jos romanas „Grybo sapnas“ (leidykla „Lapas“). Tai romanas apie išoriškai sėkmingus žmones, kurie pasiklydę savo vidiniuose labirintuose.

KNYGŲ TOP 20

 1. Gerų motinų mokykla / Jessamine Chan
 2. Tarnaitė / Freida McFadden
 3. Tiems, kurie neskaito / Benas Lastauskas
 4. Nuovargio visuomenė / Byung Chul Han
 5. Moneta & labirintas II / Mantas Adomėnas
 6. Genijai, pasipūtėliai ir žmogžudžiai / Andrius Tapinas
 7. Ketvirtasis sparnas / Rebecca Yarros
 8. Grybo sapnas / Gabija Grušaitė
 9. Šaltinis / Ayn Rand
 10. Mes pradedame iš naujo / Colleen Hoover
 11. Išpažinčių kambarys / Lia Middleton
 12. Uždraustasis sąsiuvinis / Alba de Cespedes
 13. Moneta & labirintas / Mantas Adomėnas
 14. Siaubingas gerumas / Jo Browning Wroe
 15. Gliukozės revoliucija / Jessie Inchauspe
 16. Susigrąžinto laiko blyksniai / Violeta Tapinienė
 17. Moterys / Kristin Hannah
 18. Gėdos kampas / Sofie Sarenbrant
 19. Mes dedame tašką / Colleen Hoover
 20. Kai kūnas sako ne / Gabor Mate

Jeigu knygą šiuo metu skaito kiti ir jos nėra bibliotekos lentynose, kviečiame ją rezervuoti. Tą padaryti galima keliais būdais: savarankiškai www.ibiblioteka.lt, bibliotekoje paprašius konsultanto arba +370 5 261 9809, el.p. [email protected].

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas