lt

Į biblioteką kviečiami muzikos gurmanai

Į biblioteką kviečiami muzikos gurmanai

Naujas LRT projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia žiemos šeštadienių vakarus leisti kartu su LRT KLASIKA, klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio operos teatrų — Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Vienos valstybinės operos, Londono karališkojo „Covent Garden“, ir Miuncheno Bavarijos nacionalinio teatro. Koncertai transliuojami šeštadienių vakarais 18.10 val. per LRT KLASIKĄ, o koncertus papildančios diskusijos vyksta viešosiose bibliotekose. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje tiesioginė radijo laida-diskusija apie Hanso Abrahamseno operą „Sniego karalienė“ vyks sausio 23 d. 16.30-18:00 val.

Šalti žiemos vakarai ir širdį šildanti muzika, ar kas gali būti geriau už „Žiemojimą su opera“? Gali! Tai — žiemos popietė Jūsų miesto bibliotekoje, kurios metu lankytojai kviečiami dalyvauti tiesioginėje LRT radijo transliacijoje-diskusijoje.

Naujas LRT projektas „Žiemojimas su opera“ kviečia šeštadienių vakarus leisti kartu su LRT KLASIKA, klausantis operų transliacijų iš žymiausių pasaulio operos teatrų. Projektą „Žiemojimas su opera“ papildys išvykstamosios LRT KLASIKOS laidos-diskusijos „Pakeliui su klasika“, tiesiogiai transliuojamos iš skirtingų Lietuvos miestų viešųjų bibliotekų. Tiesioginių laidų metu su LRT muzikologe Jūrate Katinaite ir nuolatos besikeičiančiais įvairių sričių profesionalais – istorikais, teisininkais, psichoanalitikais, menotyrininkais, rašytojais, režisieriais, filosofais – kalbama apie žymiausias operas ir jų aktualumą šiandien.

Sausio 23 d. 16.30-18:00 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Didžiojoje salėje kviečiame į tiesioginę radijo laidą-diskusiją apie Hanso Abrahamseno operą „Sniego karalienė“.

Dalyvauja:
LRT muzikologė Jūratė Katinaitė
Šeimos ir moterų istorikė dr. Jūratė Leinartė
Poetė Giedrė Kazlauskaitė
Moderuoja LRT kultūros žurnalistas Adomas Zubė

Negalinčius atvykti į diskusiją, kviečiame jos tiesiogiai klausytis per LRT KLASIKĄ sausio 23 d. nuo 16.30 val. (https://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-klasika)

Taip pat visi muzikos gerbėjai kviečiami sausio 25 d. 18.10 val. įsijungti LRT KLASIKĄ ir išgirsti Hanso Abrahamseno operą „Sniego karalienė“ iš Miuncheno, Bavarijos nacionalinio teatro. Dalyvauja: Barbara Hannigan, Rachael Wilson, Helena Zubanovich, Peter Rose, Caroline Wettergreen, Dean Power, dirigentas Cornelius Meister.

67-erių kompozitorius Hansas Abrahammsenas – vienas iš nūdienos Europos naujosios muzikos lyderių, gyvasis danų klasikas, „naujojo paprastumo“ (new simplicity) kartos atstovas, kurio muzika pasižymi komunikatyvumu, harmoningumu, paveikumu ir skambesio grožiu. Operos „Sniego karalienė“ premjera įvyko spalį kompozitoriaus gimtojoje Kopenhagoje, o prieš Kalėdas jos premjera ruošiama Miunchene, Bavarijos nacionalinėje operoje, kur danų pasakų karaliaus Hanso Kristiano Anderseno tekstas bus dainuojamas anglų kalba. Gerdos vaidmenį atliks krištolinio tembro sopranas, šiuolaikinės muzikos deive vadinama Barbara Hannigan.

 

 

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka