lt

Gamtai draugiškos iniciatyvos: 10 naudingų nuorodų

Gamtai draugiškos iniciatyvos: 10 naudingų nuorodų

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka kartu su partneriais iš Suomijos, Švedijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos (Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka) šiuo metu įgyvendina tarptautinį projektą „My green identity“. Projekto metu siekiama įkvėpti ir motyvuoti bibliotekų bendruomenės narius aktyviau įsitraukti į aplinkosaugines veiklas, diskutuoti apie globalinio atšilimo, perteklinio vartojimo, taršos ir kitas su klimato kaita susijusias temas.

Nors šiuo metu visi stengiamės išlikti saugūs savo namuose ir negalime susitikti bibliotekoje, bet galime aplinkosaugos temomis domėtis nuotoliniu būdu. Pateikiame jums 10 nuorodų, kuriose rasite naudingos informacijos bei patarimų apie gamtai draugišką gyvenimo būdą, įvairias karantino metu tinkamas ir gamtai draugiškas veiklas bei Lietuvoje vykdomas aplinkosaugines bendruomenių iniciatyvas:

1. Savanoriškos iniciatyvos projektas tinklalaidė „išpakuota“ siūlo net 16 epizodų ekologijos, klimato kaitos, tvaraus gyvenimo būdo ir kt. temomis.

2. Iniciatyva „CoolŪkis“ suteikia galimybes miestiečiams užsiimti sodininkyste, sujungdama žmones, norinčius sodininkauti su turinčiais neapsodintos žemės. Taip pat, „CoolŪkio“ socialiniuose tinkluose galima rasti sodininkavimo ir tvaraus gyvenimo būdo pamokų bei dirbtuvių apie kompostavimą, žalius kokteilius, daržo planavimą, natūralią kosmetiką ir kt.

3. Iniciatyva „Žalia žinutė“ dalijasi naudingais „Žalesnio gyvenimo patarimais“ ir „Žalios bendruomenės straipsniais“.

4. „Baltijos aplinkos forumas“ savo leidinyje „Eko atmintinė“ pateikia informaciją apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų galime tausoti gamtą savo namų aplinkoje.

5. Arūno Bukančio, Justas Kažio, Egidijaus Rimkaus ir Mečislovo Žalakevičiaus knygoje pateikiama 100 atsakymų į su klimato kaita susijusius klausimus.

6. Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija siūlo keletą mokomųjų gidų, skirtų susipažinti su klimato kaitos problematika.

Informacija vaikams ir jų artimiesiems:

7. Iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas Giedrius Bučas veda pamoką apie ekologiją per LRT laidą „Įdomiosios pamokos tiesiogiai“ (žiūrėti nuo 17:10).

8. Mūsų partneriai „Kita forma“ dalinasi dviem leidiniais, kuriuose pateikiamos įvairių rankdarbių, žaidimų ir muzikos instrumentų pasigaminimo idėjos iš antrinių žaliavų.

9. Žaidimų iš antrinių žaliavų gamybą taip pat papildo „Žaliojo taško“ leidinys „Žaidimų istorijos“, kuriame išskiriami vidaus žaidimai, ypatingai tinkami karantino laikotarpiu. Taip pat, „Žaliasis taškas“ savo internetiniame puslapyje suteikia galimybę pasitikrinti ar mokame teisingai rūšiuoti atliekas.

10. Kauno apskrities viešoji biblioteka dalijasi Medlin Kaplan knyga vaikams „Planeta Žemė pasijus geriau“.

 Daugiau informacijos apie bibliotekos vykdomą projektą „My green identity“ rasite čia.

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka