lt

Elektroninės paslaugos karantino laikotarpiu

Elektroninės paslaugos karantino laikotarpiu

Kol bibliotekos negali pakviesti lankytojų į svečius, labai kviečiame išnaudoti progą būnant namuose skaityti elektronines knygas arba naudotis laisvos prieigos duomenų bazėmis. Sąrašas nuolat pildomas.

Virtualios mūsų bibliotekos parodos – čia rasite bibliotekos darbuotojų sukurtas virtualias parodas pačiomis įvairiausiomis temomis.

Mickevičiana – 1955 metais mūsų bibliotekai suteiktas Adomo Mickevičiaus vardas. Mickevičiana – tai poeto gyvenimo faktų ir kūrybos pristatymas virtualioje erdvėje – virtualios parodos, informacija apie kūrėjo biografiją, gyvenimą.

Vilnijos vartai – tai mūsų bibliotekos bibliografų sukurta ir pildoma interneto svetainė, kurioje rasite daug naudingos bei įdomios informacijos apie Vilniaus apskritį. „Vilnijos vartų“ duomenų bazė sudaryta iš keturių dalių: vietovės, personalijos, kraštotyros darbai, bičių korys.

Bičių korys/Bendruomenių kraštotyra – tai mūsų bibliotekos darbuotojų sukurta elektroninė duomenų saugykla arba „korys“, į kurį savo „medų“ – prisiminimus, pasakojimus, vaizdinę medžiagą – gali atnešti kiekvienas, besirūpinantis savo tapatybės ugdymu, Vilniaus ir Alytaus apskričių kultūros paveldo išsaugojimu ir sklaida. 

Pasižvalgymai po Vilnių – tai mūsų bibliotekos bibliografų parengtas leidinys apie visus sostinės mikrorajonus bei mažesnes miesto vietoves.

Mūsų bibliotekos virtualūs šeimadieniai – pamėgtieji šeštadienio šeimadieniai mūsų Vaikų bibliotekoje keliasi į virtualią erdvę. Bibliotekininkės parengė smagių žaidimų ir kūrybinių užduočių vaikams. Juos rasite ČIA.

Pandemijos metu nemokamai atveriamas „Vyturio” lobynas.  

Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona
Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos

Kviečiame užsukti į portalą ibiblioteka.lt, kur galite skaityti elektronines knygas. Prisijungti prie portalo su LIBIS skaitytojo pažymėjimu.

EBSCO Publishing  Tai viso teksto mokslinių straipsnių 10 duomenų bazių paketas socialinių, humanitarinių, medicinos, technikos mokslo sričių tema anglų ir kt. kalbomis. Nuotoliniam prisijungimui reikia slaptažodžio, rašykite el. paštu infoteka@amb.lt.

!! EBSCO Nuo 2020 balandžio 1 d. iki gegužės 31 d. atvėrė nemokamą prieigą prie Harvardo verslo mokyklos leidžiamo žurnalo „Harvard Business Review“ elektroninių knygų kolekcijos. Daugiau informacijos ČIA.

Mykolo Romerio universiteto elektroninės knygos  Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalas humanitarinių, socialinių, tiksliųjų mokslų temomis.

Mykolo Romerio universiteto mokslo žurnalai Informacijos ištekliuje rasite straipsnius įvairiomis temomis iš vienuolikos MRU leidžiamų mokslo žurnalų.

Lituanistika Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis. 

Eur-Lex 24 oficialiosiomis ES kalbomis suteikiama nemokama prieiga prie Europos sąjungos teisės dokumentų.

EPaveldas Bibliotekų, archyvų ir muziejų skaitmeninto kultūros paveldo duomenų bankas, kuriame sukaupta vertingų senųjų knygų, laikraščių, dailės kūrinių, rankraščių, bažnytinių metrikų, garso įrašų ir lietuvių literatūros klasikos kūrinių.

Prisijungusi.lt galima rasti daug mokymo medžiagos apie informacinį raštingumą. 

Kitos galimybės plėsti akiratį būnant namuose

Limis – tai integrali Lietuvos muziejų informacinė sistema, kitaip sakant – muziejus Jūsų namuose.

Nemokamos audioknygos – galimybė klausytis 78 nemokamų audioknygų.

15 min. nemokamos audioknygos – tai galimybė išklausyti nemokamai populiarias knygas, tokias kaip R. Kmitos „Pietinia Kronika“, D. Pancerovo „Kiborgų žemė“ ir kt.

Ebiblioteka – tai Ugdymo plėtotės centro platforma, kurioje rasite nemokamų knygų mokiniams.

LRT pristato: skaityti galima ir ausimis – 20 knygų, tekstų garso įrašų.

Nacionalinio muziejaus virtualios parodos.

Lietuvos jūrų muziejaus virtualios parodos.

LNDM Palangos gintaro muziejaus virtualus turas 

LNDM Laikrodžių muziejaus virtualus turas 

LNDM Prano Domšaičio galerijos virtualus turas 

Virtualus turas po Vilniaus pilių teritoriją 

Kinofondas – lietuviškų filmų archyvas. Daug filmų galima žiūrėti nemokamai.

Eksponatai, kuriuos verta pamatyti – Lietuvos muziejuose sukaupti ir saugomi vertingi ir įdomūs eksponatai. 

Virtuali paroda „Lietuvos muziejų lobiai“ – Lietuvos muziejai pristato savo reprezentatyviausius eksponatus.

Neakivaizdinis Vilnius – elektroninės žurnalų apie Vilnių versijos. Daug naudingos informacijos apie gimtąjį miestą, jo kultūrinį paveldą, istoriją.

#menasnaMO – įdomiausius Mo muziejaus kūrėjus pristatantis projektas „Pamoka“.

Vaizdo pamokos – nemokamos inovatyvių Lietuvos mokytojų sukurtos vaizdo pamokos.

VilniusGo – tekstai apie kultūrinius, istorinius ir gamtinius Vilniaus miesto objektus.

Pakartot.lt – muzika ir ne tik! Paspaudę nuorodą išgirsite Aido Giniočio skaitomas pasakas, o paieškos sistemoje galite rasti daugybę kitų įdomių audio failų.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos televizija – klasikinės muzikos koncertai jūsų namuose.

Valstybinis Šiaulių dramos teatras – sekite teatro Facebook paskyrą, kurioje aktualiausios naujienos apie gyvai internetu transliuojamus spektaklius.

Žmonės Cinema namų kino platorma – kino teatras internete (tiesa, už filmo bilietą gali tekti šiek tiek susimokėti).

Vaizdopamokos.lt – vaizdo įrašai moksleiviams arba suaugusiems, kurie nori atnaujinti/papildyti savo žinias. Puiki galimybė mokytis nuotoliniu būdu.

Jaunieji gamtos reindžeriai – internetinė erdvė, kurioje jaunieji gamtos mylėtojai mokosi pažinti gamtą žaisdami žaidimus ir spręsdami linksmas užduotis. 7-14 metų vaikams.

Didikų Lietuva – informacija apie Lietuvos dvarus bei pilis.

Nepriklausoma sinemateka – nemokami lietuviški dokumentiniai filmai ir videomenas.

 

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV