Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dalyvaujame iniciatyvoje DUOday

Dalyvaujame iniciatyvoje DUOday

Šiandien, gegužės 29-ąją, bibliotekoje vyko DUOday diena, kurios metu svečiuose sulaukėme smalsiosios Justinos iš dienos centro „Šviesa“, kurią lydėjo socialinė darbuotoja Inga. Justiną pasitiko Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė darbui su suaugusiaisiais Lina Vidrinskienė, kuri su viešniomis praleido visą dieną.

Pirmadieniais bibliotekoje vyksta bibliotekos skyrių vadovų ir administracijos pasitarimas, kuriame ir apsilankė Justina. Susipažinę sužinojome, kad Justina be galo smalsus ir aktyvus žmogus, dalyvaujantis teatro veikloje, mėgstantis keramiką, skaitantis knygas. Justina apžiūrėjo erdvias bibliotekos patalpas, stebėjosi, kokios jos gražios ir šviesios. Bibliotekininkė Lina supažindino su savo darbu, aprodė skaityklas ir net „slaptąsias“ saugyklas. 

Viešnagės pabaigoje Justina nusprendė tapti bibliotekos skaitytoja ir užpildė skaitytojo pažymėjimui gauti reikalingus duomenis.

APIE INICIATYVĄ

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka šiais metais prisijungė prie iniciatyvos DUOday, kurios metu įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šią dieną tūkstančiai duetų (“duo” lotynų kalboje reiškia “du”), kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia kartu – susipažįsta su įmone iš vidaus, išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

Prieš vienuolika metų Belgijoje prasidėjusi iniciatyva šiandien yra išplitusi daugelyje Europos šalių ir Lietuvoje organizuojama jau ketvirtą kartą. DUOday Lietuvoje nuo 2019 metų organizuoja VšĮ „SOPA“. DUOday iniciatyva vyksta kasmet pavasario pabaigoje, šiemet DUOday dieną minima gegužės 25 d.

DUOday iniciatyvoje gali dalyvauti tiek verslo, tiek biudžetinės organizacijos – nuo gamyklos iki miesto bibliotekos. Svarbu, kad žmogui su negalia būtų galimybė gyvai atvykti į organizaciją ir praleisti dieną kartu darbo aplinkoje. Ši graži iniciatyva, kurią lydi grotažymė #JokioSkirtumo suteikia galimybę žmogui su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles realioje darbinėje aplinkoje. Dalyvaujančioms organizacijoms tai ne mažiau svarbu, nes jos geriau pažįsta žmones su negalia bei įgyja praktinių žinių apie darbo vietų pritaikymą jiems. 

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka nuosekliai didina bibliotekos prieinamumą žmonėms su negalia ir didina įvairiapusių paslaugų spektrą. Išsamiau: Biblioteka visiems.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas