lt

Bibliotekos veikla karantino metu (PILDOMA)

Bibliotekos veikla karantino metu (PILDOMA)

Lietuvoje paskelbtas visuotinis karantinas nuo 2020 m. lapkričio 7 d. 00:00 val. iki 2020 m. gruodžio 17 d. 24:00 val. Aktualiausią informaciją apie bibliotekos veiklą karantino metu nuolat atnaujiname. Kviečiame sekti mus ir socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram

LEIDINIŲ IŠDAVIMAS IR GRĄŽINIMAS. Karantino metu teikiamos TIK leidinių išdavimo ir grąžinimo paslaugos. Suaugusieji leidinius skolintis ir grąžinti gali III aukšte, vaikai – vaikų bibliotekoje.

UŽSAKYMAI INTERNETU. Rekomenduojame leidinius iš anksto užsisakyti internetu: https://ekatalogas.amb.lt/

SAVITARNA. Prašome pagal galimybę leidinius grąžinti bekontakčiu būdu, naudojantis bibliotekoje esančiais įrenginiais. Knygų grąžinimo įrenginys I aukšte veikia visą parą.

APSILANKYMAS. Apsilankymo trukmė bibliotekoje – iki 15 minučių.

KNYGOMATAS. Biblioteka karantino metu pristato naujieną – iš anksto užsakytų leidinių paėmimą iš knygomato. Jis stovi pirmame bibliotekos aukšte, atsiimti knygas iš knygomato galima 24 valandas per parą. Kaip veikia knygomatas, instrukciją rasite čia. Šiuo metu knygomato paslaugas testuojame, tad labai svarbi Jūsų nuomonė. Jei turite pasiūlymų ir pastebėjimų, rašykite el.p. [email protected]

NUOTOLINIAI MOKYMAI. Lietuvoje paskelbus antrąjį karantiną, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje Vilniaus miesto gyventojams nedelsiant buvo pradėta teikti nuotolinių skaitmeninio raštingumo mokymų paslauga. Kaip ir kontaktiniu būdu iki karantino bibliotekoje vesti vilniečių mokymai, taip ir nuotoliniai, apima šias temas: Kompiuterio pagrindai; Paieška internete; Elektroninis paštas; MS Word (tekstų kūrimas ir redagavimas), MS Excel (elektroninė skaičiuoklė), MS PowerPoint (pristatymų rengimo programa). Vilniečiai, pageidaujantys nuotolinių mokymų, kviečiami susisiekti su bibliotekos darbuotoja Daiva – rašykite el. p. [email protected]. Savo el. laiške būtinai nurodykite telefono numerį. Mes Jums paskambinsime ir suderinsime mokymų datą ir laiką.

RENGINIAI. Lietuvoje paskelbus visuotinį karantiną, atšaukiami visi šiuo laikotarpiu turėję vykti renginiai bibliotekoje. Kai kurie tradiciniai bibliotekos renginiai vyksta virtualioje erdvėje, kviečiame sekti bibliotekos paskyrą Facebook socialiniame tinkle.

SKAITYKLOS. Karantino metu skaityklos neteikia paslaugų. Neteikiamos periodinių leidinių, kompiuterių, viešojo interneto prieigos paslaugos.

SAUGUMAS BIBLIOTEKOJE. Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas – užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui arba kitam lankytojui, ir tarp personalo, paslaugų gavėjų ar kitų lankytojų užtikrinamas ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas. Bibliotekoje nuolat dezinfekuojame ir vėdiname patalpas. Primename, kad yra privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, taip pat reguliariai dezifenkuoti rankas. Labai prašome neiti į į biblioteką, jei blogai jaučiatės.

Likime sveiki, saugokime save ir kitus!

TAIP PAT SKAITYKITE: Esu saviizoliacijoje ir negaliu grąžinti knygų. Ką daryti?
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka