Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekoje siūlome net 9 Kultūros paso edukacijas moksleiviams

Bibliotekoje siūlome net 9 Kultūros paso edukacijas moksleiviams

Į biblioteką – ne tik skaityti, bet ir susipažinti su lėtąja fotografija arba išbandyti 3D spausdintuvą. Net 9 edukacines veiklas, kurias galima užsisakyti pagal Kultūros pasą, šiuo metu siūlo Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka.

Svarbiausia – interaktyvumas

Kultūros pasas – tai priemonė, padedanti ugdyti mokinių kultūrinius  įpročius ir plėsti jų kultūrinę patirtį teikiant įvairias kultūros ir meno paslaugas. Šiuolaikinio mokyklos centro mokytoja Marija Vaicekauskaitė sako, kad moksleiviams daugiau žinių ir įgūdžių suteikia interaktyvios Kultūros paso edukacinės veiklos. Kuriose ne tik pasakojama, bet ir rodoma, leidžiama išbandyti, paliesti, pažaisti, kuriose vaikai gali įsijausti. Mokiniams tokios veiklos ir labiausiai patinka – kur jie juda ar daro kažką patys. „Kultūros paso veiklų pasirinkimas priklauso nuo daug ko. Pavyzdžiui, lauke vykstančios edukacijos populiariausios pavasarį, žiemą į orientacinius užsiėmimus ir ekskursijas lauke beveik neiname. Kai kurios mokyklos turi tam tikras dienas papildomam ugdymui, išvykoms ir jas skiria Kultūros paso edukacijoms. Mes mokykloje edukacines veiklas pagal Kultūros pasą planuojame iš anksto.“

Edukacijos ir pradinukams, ir gimnazistams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Kūrybos laboratorijos vyresnysis edukatorius Ugnius Raugalas džiaugiasi savo kolegomis, kurie patys kuria edukacijas, stengiasi kūrybiškai išpildyti jų turinį, rasti įdomių sprendimų ir interaktyviai į edukacines veiklas įtraukti atvykusius dalyvius. Pasak pašnekovo, per metus bibliotekoje įvyksta apie 400 įvairių edukacinių veiklų, iš jų kas ketvirta būna užsakoma per Kultūros pasą: „Mūsų siūlomos Kultūros paso edukacijos yra labai skirtingos, tad ir jose įgyjami įgūdžiai bei žinios skiriasi. Dauguma edukacijų skirtos kritinio mąstymo, kūrybiškumo, kultūrinio sąmoningumo bei kultūrinės raiškos kompetencijų ugdymui. Kai kurios Kultūros paso edukacijos supažindina su biblioteka, kaip erdve, kurią galima prisijaukinti įvairioms veikloms – ne tik knygų skaitymui, bet ir pažinčiai su įvairiomis technologijomis“.

Tampa sekliais, fotografais, diskutuoja apie tvarumą

Populiariausia Kultūros paso edukacija yra pradinėms klasėms skirta „Sekliai bibliotekoje“. Vyresnieji yra pamėgę edukaciją „Atnaujink mane“, kurioje edukatorius su moksleiviais ne tik  diskutuoja apie tvarų rūbų vartojimą, ieško su tuo susijusių sprendimų, bet ir spalvotomis aplikacijomis dekoruoja atsineštus marškinėlius ar kitus rūbus. Vyresnysis edukatorius Ugnius Raugalas: „Paskutiniuoju metu sparčiai populiarėja susidomėjimas senosios fotografijos technologijomis, tad moksleiviai mielai renkasi edukacijas „Mėlyni šviesos paveikslai. Cianotipijos kūrybinės dirbtuvės“ bei „Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės“.  Tikimės, kad dėmesio sulauks ir naujos, neseniai Kultūros paso programos atranką praėjusios edukacijos: „Interaktyvi pažintis su programavimu“, leidžianti susipažinti su mikrokompiuteriais, ir su mūsų bibliotekai svarbiu poetu supažindinanti edukacija „Atrakink Adomo Mickevičiaus Vilnių“.

Informaciją parengė Ugnė Aleksiejūnaitė.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas