Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekoje paminėtas Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis

Bibliotekoje paminėtas Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis

2024 02 26 Vilniaus apskrities viešojoje Adomo Mickevičiaus bibliotekoje buvo minimos Lietuvos ir Austrijos diplomatinių santykių užmezgimo 100 - osios metinės.

Nors tarpukario politikų ir diplomatų pastangos megzti tarptautinius ryšius buvo labai aktyvios, Antrasis pasaulinis karas ir sovietinė okupacija privertė Lietuvą po 1990 - ųjų kovo 11 – osios tarptautinį pripažinimą išsikovoti iš naujo. Po to, kai 1991 08 28 buvo atkurti dvišaliai Lietuvos ir Austrijos santykiai, prasidėjo platus bendradarbiavimas daugelyje sričių.

Dr. J. Rudalevičius, buvęs LR ambasadorius Austrijoje, savo pranešime apžvelgė Lietuvos ir Austrijos ryšių raidą iki pat šių dienų. Jis akcentavo principinę diplomatinių santykių užmezgimo 1924 –aisiais svarbą, kadangi jie liko daugelio tarpukariu Austrijoje studijavusių žymių lietuvių atmintyje.

Bibliotekos direktorė Emilija Banionytė pažymėjo, kad biblioteka kasmet iš Austrijos gauna knygų, apie kurias sukasi kultūrinių veiklų ratas. Biblioteką garsina ir Lietuvos – Austrijos draugijos svečiai bei renginiai. LRS narė V. Aleknaitė-Abramikienė, garbės konsulas dr. T. Sudavičius savo kalbose pabrėžė bendradarbiavimo kultūros srityse svarbą. Minėjimą lydėjo fleitos (Viktorija Zabrodaitė) ir fortepijono (Nijolė Baranauskaitė) garsai.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas