lt

Bibliotekoje 3D spausdintuvu spausdinamos apsaugos priemonės medikams

Bibliotekoje 3D spausdintuvu spausdinamos apsaugos priemonės medikams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka prisideda prie „Robotikos mokyklos“ bei Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos iniciatyvos 3D spausdintuvu spausdinti rėmelius (laikiklius) apsauginiams skydams, kurie skirti medikams. 

Mūsų biblioteka, kaip ir daugelis kitų viešųjų apskričių bei savivaldybių bibliotekų, turi 3D spausdintuvą. Iki šiol jis buvo naudojamas edukaciniais tikslais.   

Būdami pilietiški ir socialiai atsakingi šiuo visiems nelengvu metu nuspendėme tiek, kiek galime, prisidėti prie bendros pagalbos aprūpinant medikus apsaugos priemonėmis.

Permatomi plastikiniai apsauginiai skydeliai dengia veidą, tad mažina galimą lašelių kontaktą su veidu. Rėmeliai (laikikliai), kuriuos spausdiname 3D spausdintuvu, skirti  skydams pritvirtinti.  Rėmelių 3D spausdinimą mūsų bibliotekoje kuruojantis vyresnysis edukatorius Ugnius Raugalas rėmelius spausdina pagal iš anksto paruoštą modelį.  Vieno rėmelio spausdinimas trunka apie 2 valandas, iš 1 kg žaliavos galima atspausdinti 50 rėmelių. Rėmeliai (laikikliai) bus komplektuojami su skydeliais ir pristatomi ligoninėms.

„Robotikos mokyklos“ nuotrauka

Paklaustas apie šį projektą, mūsų bibliotekos specialistas Ugnius Raugalas sakė: „Norisi pagal galimybes būti naudingu ne tik savo šeimai, bet ir visuomenei, tad jau karantino pradžioje registravausi į pagalbos grupes – kolegos jau buvo informavę, kad bus galimybė įveiklinti bibliotekų 3D spausdintuvus, tačiau reikėjo sulaukti konkretaus tinkamo modelio, tinkančio mūsų turimam spausdintuvui. Galiausiai atsiradus galimybei tiesiogiai padėti medikams, nedvejojau ir puoliau jų spausdinti, bet, žinoma, čia ilgas procesas. Džiaugiuosi šia „Robotikos mokyklos“, VGTU Linkmenų fabriko ir kitomis panašiomis  iniciatyvomis. Raginu ir kitas bibliotekas, turinčias reikiamos įrangos, pagal galimybes prisidėti prie šio darbo“.

Rėmeliai (laikikliai) spausdinami laikantis projekto kuratorių rekomendacijų: dezinfekuojant rankas ir naudojant pirštines. Priemonių perdavimas ligoninėms vyks bekontakčiu būdu.

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka savo išplatintame pranešime informavo, kad prie iniciatyvos prisijungė daugiau nei 50 Lietuvos bibliotekų. Bibliotekos supranta, kokios svarbios jų žinios ir 3D įranga,  todėl imsis darbų savo lėšomis ir medžiagomis, nelaukdamos kompensacijų, tačiau turėdamos viltį, kad išauš geresni laikai. Mūsų regione vienos pirmųjų prie iniciatyvos prisijungė Alytaus miesto, Švenčionių, Lazdijų, Vilniaus miesto, Ukmergės ir Trakų savivaldybių viešosios bibliotekos.

Papildyta

Visą savaitę mūsų bibliotekoje dūzgė 3D spausdintuvas, kuriuo buvo spausdinami rėmeliai apsauginiams skydams medikams. Nuoširdus ačiū visiems šią savaitę dieną ir naktį dirbusiems kolegoms. Rėmelių spausdinimą tęsiame ir toliau. Atspausdintus rėmelius mūsų bibliotekininkai sukomplektavo su skydais ir pristatė į Karoliniškių polikliniką. Gerbiamiems medikams linkime daug sveikatos ir ištvermės.

 

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV