Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Bibliotekoje – 12 kilometrų knygų

Bibliotekoje – 12 kilometrų knygų

Ar 400 tūkstančių yra daug? Ar mažai, kai skaičiuoji bibliotekos fondo didumą?

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Informacinių išteklių skyriaus vedėja Asta Kazakevičiūtė-Bankauskienė sako, kad bibliotekos fondo dydis skaičiuojamas fiziniais vienetais ir pavadinimais, o dar metrais. Taigi, 2024 m. pradėjome turėdami šiek tiek daugiau kaip 400 tūkst. fiz. vnt. daugiau kaip 170 tūkst. pavadinimų, o visą fondą išrikiavus būtų 12 kilometrų ilgio eilė.

Dar galime pasigirti, jog fonde turime ne tik knygų ir periodinių leidinių, bet ir natų, kartografinių leidinių, atvirukų, garso ir vaizdo dokumentų, žaidimų.

Be to, dar esame turtingi įvairiomis kalbomis parašytų knygų. Įprasta – lietuvių, anglų, lenkų, prancūzų, ispanų, italų, rusų. Betgi galima rasti ir vengrų, švedų, suomių, norvegų, danų, estų, latvių, ukrainiečių, esperanto, kinų, japonų, rumunų, čekų, kazachų, korėjiečių ar arabų kalbomis. Žinoma, tai nebūtinai romanai, tai gali būti dvikalbiai ir daugiakalbiai žodynai, filmai, įgarsinti keliomis kalbomis, meno albumai.

Kviečiame į biblioteką! Knygas užsakyti bei rezervuoti galite ne tik atėję pas mus į Trakų g. 10, bet internetu www.ibiblioteka.lt.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas