lt

Biblioteka praturtėjo naujais leidiniais

Biblioteka praturtėjo naujais leidiniais

Kultūros ministerija baigiantis karantinui visoms Lietuvos viešosioms bibliotekoms papildomai skyrė beveik du milijonus eurų knygoms ir dokumentams įsigyti. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka už gautas lėšas – 43 340 eur – įsigijo apie 1400 fizinių vienetų įvairių leidinių.

Žinia apie gautas papildomas lėšas įsigyti leidiniams nudžiugino ne tik bibliotekos darbuotojus. Tai – didžiulė dovana Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos lankytojams, kurie nuo šiol galės rasti dar daugiau naujų leidinių ne tik lietuvių, bet ir užsienio kalbomis – grožinės literatūros, meno leidinių, enciklopedijų, knygų, skirtų mokymuisi. Ir  ne tik knygų. Kaip mus informavo bibliotekos Informacinių išteklių centro vyriausioji bibliotekininkė dokumentų  komplektavimui ir apskaitai Reda Steniulienė, taip pat įsigyta filmų DVD, atnaujintos Mickevičianos bei Vilnistikos kolekcijos.

Daugiau kaip 200 filmų

Lankytojų pamėgta „Mediateka“, įsikūrusi trečiame bibliotekos aukšte, pasipildė daugiau kaip 200 filmų DVD. Įsigyta nemažai vaikiškai auditorijai skirtų filmų („Meškiukas Padingtonas 2“, „Angry birds“, „Mažasis princas“ ir kt.), taip pat lietuvių autorių filmų („Redirected“, „Ekskursantė“, „Sangailės vasara“, „Arvydas Sabonis“, „Mes už Lietuvą“ ir kt.). Smagu, kad nuo šiol galėsime lankytojams pasiūlyti ir naujausių užsienio autorių filmų, kurie yra pelnę ne vieną apdovanojimą („Kalifornijos svajos“, „Vieną kartą... Holivude“,  „Džokeris“ ir kt.)

Iš viso šiuo metu mūsų „Mediatekoje“ galima rasti daugiau kaip 10 tūkst. garso ir vaizdo dokumentų, įvairiose laikmenose – nuo vinilo plokštelių, VHS kasečių iki Blu-ray diskų. Įrašai skaitytojams išduodami į namus dviem savaitėms, o jeigu jie pažymėti raudonomis lipdėmis, naudoti galima tik bibliotekoje.

Knygos užsienio kalbomis

Didelis dėmesys skirtas ir leidinių užsienio kalbomis įsigijimui. Reda Steniulienė džiaugiasi, kad pavyko įsigyti garsiausių pasaulio literatūros klasikų knygų originalo kalba – anglų, vokiečių, prancūzų.  Nupirkta daug leidinių meno tematika, populiarių enciklopedijų ( „An encyclopedia of Tolkien“, „Concise world atlas“ ir kt.), pedagoginės literatūros anglų k. ( „Early childhood pedagogies“, „Understanding young children‘s ir kt.), knygų apie įvairių mokslų bei religijų istoriją,  taip pat knygų, skirtų kalbų mokymuisi (japonų, kinų, portugalų).

Grožinės literatūros užsienio kalbomis lentynos pasipildė naujomis knygomis anglų, vokiečių, Italų, ispanų, anglų, rusų, lenkų kalbomis.

Taip pat nuo šiol galime pasiūlyti skaityti žinomų žmonių biografijas anglų kalba: „Einstein: his life and Universe“, „Marie Curie and her daughters“, knygas apie V. Čerčilį, Dž. Rokfelerį, Dalai Lamą ir kt.

Renkantis leidinius užsienio kalba vaikams ir suaugusiems, pirmenybė skirta knygoms, pelniusioms žinomų  apdovanojimų.  

 Populiariausios lietuviškos knygos

Jeigu Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojų paklaustumėte, kiek mes turime knygų, jie atsakytų – 8 kilometrus. Taip, taip, knygų kiekiai bibliotekose matuojami ne tik visiems įprastais skaičiais, bet ir lentynų metrais. Gavę papildomų lėšų dokumentų įsigijimui, be jokios abejonės, papildėme ir atnaujinome mūsų skaitytojų itin mėgstamus grožinės literatūros fondus. Įsigijome leidinių iš  leidyklų „Baltos lankos“, „Alma littera “, „Vaga“, „Nieko rimto“, „Tyto alba“, LRS leidykla, „Kitos knygos“, „Lectio divina“, „Terra publika“ ir kt.

Kadangi prie pačių populiariausių knygų neretai rikiuojasi eilės ir rezervavus jas tenka palūkėti, kol perskaitys kiti, nupirkta papildomų egzempliorių pačių populiariausių šiuo metu bibliotekoje leidinių.

Išskirtiniai leidiniai

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos viena iš veiklos krypčių yra romantizmo epochos poeto Adomo Mickevičiaus kūrybos aktualizavimas ir jo fondo formavimas. Taip pat didelį dėmesį biblioteka skiria Vilnistikos leidiniams. Džiaugiamės galėję papildyti šiuos fondus retais leidiniais. Kaip išskirtinius įsigytus leidinius galime paminėti šiuos: V. Sirokomlės „Wycieczki po Litwie w promieniach od Wilna“ (1857), P. Skargos „Kazania na niedziele i święta całego roku“ (1793 ir kt. Taip pat įsigyta J.Bulhako originalių fotografijų.

Kaip jau minėjome, iš viso įsigyta apie 1400 fizinių vienetų apie 1100 įvairių pavadinimų dokumentų. Dalis jų jau laukia savo skaitytojų bibliotekos lentynose arba saugyklose, o kita dalis šiuo metu bibliotekos fondų darbuotojų dar tvarkoma, ruošiama išdavimui. 

Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka