lt

Biblioteka pasipildė žaidimais iš antrinių žaliavų

Biblioteka pasipildė žaidimais iš antrinių žaliavų

Šiandien apsilankiusieji mūsų bibliotekos kieme arba Vaikų bibliotekoje buvo maloniai nustebinti – čia erdvėse atsirado dar nematytų žaidimų, kuriuos išbandyti galima visiems norintiesiems. Žaidimai ne bet kokie, o rankų darbo ir pagaminti iš antrinių žaliavų. Tad žaidžiant yra puiki proga pasikalbėti su vaikais apie tvarų vartojimą ir atliekų mažinimą.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka yra partnerė aplinkosauginės iniciatyvos „Kita forma“ įgyvendiname projekte „Pasikartojančios žaidimų istorijos“.

Šio projekto metu buvo sukurti lauko ir stalo (vidaus) žaidimai iš antrinių žaliavų – kartono dėžių, statybinių medžiagų atliekų, butelių kamštelių, akmenukų, įvairių pakuočių likučių.

Sukurta ir bibliotekai padovanota net dvylika skirtingų žaidimų iš antrinių žaliavų:

 • Šaškės
 • Domino
 • Dėlionė – auksinis raktas
 • Laivų mūšis
 • Atminties lavinimo žaidimas
 • Pojūčių labirintas
 • Jenga
 • Iksiukai-nuliukai
 • Mini kojūkai
 • Lauko žvejyba
 • Du žaidimai taiklumui lavinti

Labai džiugu, kad žaidimų yra ne po vieną egzempliorių – pavyzdžiui, laivų mūšius turime netgi keturis, todėl skaitytojai juos galės pasiskolinti ir į namus.

Kiekvienas atėjęs į biblioteką ir norintis išbandyti žaidimus lankytojas, galės laimėti ir prizų. Vaikų bibliotekoje netrukus bus paruoštos specialios anketos/žaidimo lapai. Žaidžiant žaidimus bus galima rinkti antspaudus ir laimėti įvairius „Žaliojo taško“ įsteigtus prizus.

Žaidimus siūlysime ir Vilniaus bei Alytaus regionų bibliotekoms, kur jos galėsi supažindinti savo skaitytojus ir su žaidimais, ir pabandyti mūsų turimų žaidimų pavyzdžiu susikurti savo žaidimus.

„Pasikartojančios žaidimų istorijos“ – tai Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas aplinkosauginio švietimo projektas, kurio tikslas – prisidėti prie pažangios bibliotekos erdvės kūrimo siekiant kultūrinio bendruomenės tobulėjimo pasitelkiant žaidimus iš antrinių žaliavų. Žaidimai ne tik skatins gyventojus užsukti į biblioteką susipažinti su jos erdvėmis ir siūlomomis paslaugomis, tačiau ir mažins vartotojiškos kultūros plitimą ir jo pasekmes (besaikio vartojimo metu atsirandančias atliekas) bei skatins lankytojų kultūrinį tobulėjimą susipažįstant su žaidimų istorija, taisyklėmis ir svarba kiekvieno žmogaus gyvenime.  

 Žaidimų turnyrai ir dovanos

Primename, kad Vaikų bibliotekoje vyksta žaidimų, sukurtų iš antrinių žaliavų, turnyras. Kaip jame dalyvauti:
 
✅ Pasiimkite žaidimų žemėlapį (jį rasite prie žaidimų arba paprašykite vaikų skyriaus bibliotekininkės, išduodančios knygas);
✅ Išbandykite bibliotekoje esančius lauko bei vidaus eko žaidimus ir laimėkite;
✅ Apie laimėtą žaidimą praneškite bibliotekininkei ir gaukite antspaudą kitoje žemėlapio pusėje - apie laimėtą partiją turi patvirtinti ir Jūsų priešininkas;
✅ Surinkę 5 antspaudus gaukite prizą (prizą galima gauti tik kartą per dieną)!
✅ Kelkite surinktus antspaudus į Facebook grupę „Pasikartojančios žaidimų istorijos“ ir tapkite savaitės turnyro nugalėtoju! Jį sužinosime jau lapkričio 9 dieną.
 
Smagių žaidimų!

 

Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka