lt

Atraskite romantizmą: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Atraskite romantizmą: Mikalojus Konstantinas Čiurlionis

Romantizmo stilius ir tematika itin aktuali bei svarbi ir garsų menui, o neabejotinai svariausią šios srities poziciją užima Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Todėl šį kartą cikle „Atraskite romantizmą“ pristatomas leidinys, kuriame glūdi paslaptingi bei neatrasti šio autoriaus muzikos ciklai.

Lietuvos kompozitorius bei menininkas Rimantas Janeliauskas knygoje Neatpažinti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzikos ciklai (2010) teigia: „Įsibėgėjantys genialaus lietuvių menininko ir kompozitoriaus kūrybos tyrimai leidžia kaskart vis aiškiau suvokti neįkainojamą jo meninio palikimo vertę“ (p. 12). O šiame tyrime „<...> skaitytojas atkreips dėmesį į tai, kad čia rašoma apie dalykus, kurie iki šiol nėra suvokti. Pluoštas muzikos fragmentų, kuriuos M. K. Čiurlionis užrašydavo įkvėpimo pagautas, niekada nebuvo laikomas vientisu kūriniu, juolab kad kompozitorius jų neįvardindavo ir neišbaigdavo taip, kaip to reikalavo tradicija. Tuoj po kompozitoriaus mirties įsivyravo nuomonė apie genialų dailininką, komponavusį muzikalius paveikslų ciklus. O muzikos ciklų kūryba liko suvokimo ir vertimo užribyje“ (p. 10).

Taip pat kviečiame bibliotekoje pasižvalgyti po kompozitoriaus muzikos kūrinių įrašų – CD plokštelių ir vinilų kolekciją bei internetiniame puslapyje plačiau skaityti apie kūrėjo biografiją ir įvairiausias veiklas, pasidairyti po paveikslų bei fotografijų galerijas.

Taigi pažinkite tautinės muzikos globėjo muzikos stilistinius bruožus bei atraskite naujas, neaptartas muzikos kompozicijas ir jų kūrybos tendencijas.

Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Bibliotekos pažangai 2
Saugokduomenis.lt
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
Knygos per penki TV