lt

Apsikeitimas gerąja profesine patirtimi Estijoje

Apsikeitimas gerąja profesine patirtimi Estijoje

Rugsėjo viduryje dvi bibliotekos kolegės iškeliavo į Estiją, kur lankosi bibliotekose, dalijasi gerąja profesine patirtimi ir semiasi naujų idėjų.

Vaikų bibliotekoje dirbanti vyresnioji bibliotekininkė Milda Bieliauskaitė ir edukatorė Irina Jarec lankosi Taline ir Tartu. Šis vizitas yra NordPlus mobilumo projekto dalis, kurio metu dalinamasi patirtimis ir susipažįstama vieni su kitais. Kartu dalyvauja ir kolegės iš Latvijos Gulbenės bibliotekos, tad nuolat vyksta įdomūs pokalbiai apie bibliotekose vykdomas veiklas ar renginius. 

Programoje numatyti vizitai į skirtingas Tartu miesto bibliotekas. Savaitės pradžioje susipažinta su centrine Tartu miesto biblioteka, antradienį aplankytas įspūdinguose XIX amžiaus rūmuose įsikūręs Tartu literatūros muziejus, kuris yra ir tyrimų centras, ir biblioteka. Projekto dalyviai buvo supažindinti su veikla ir jų duomenų bazėmis.

Trečią vizito Estijoje dieną aplankyti kiti du Tartu miesto bibliotekos padaliniai – Annelinna ir Tammelinna bei susipažinta su jų vykdomomis veiklomis. Įdomu tai, kad, pavyzdžiui, Annelina bibliotekos padalinys turi bendruomenės sodą, kuriame sodininkauti gali visi norintys! Po to vyko įdomios ir naudingos diskusijos apie bibliotekose vykdomas  bei vykusias virtualias veiklas.

Įdomu buvo pamatyti, kad bibliotekoje įkurta „sėklų biblioteka“: iš jos miestiečiai pasiskolina norimų sėklų, o užauginę derlių, atneša jų naujų. Po to vyko įdomios ir naudingos diskusijos apie bibliotekose vykdomas  bei vykusias virtualias veiklas.

Tartu yra UNESCO literatūros miestas, tad net pasivaikščiojimas po parką kupinas netikėtų susitikimų su Estijos literatūrai svarbiais žmonėmis. Po viešnagės Tartu mieste kolegės išvyksta į sostinę Taliną.

 ***

Projekto „Cultural education – key to successful integration" tikslas – įgyti žinių, naujų įgūdžių ir patirties kultūrinių edukacijų srityje. Bibliotekininkės gilinasi į užsienio šalių patirtį, kaip edukacijos ir kitos paslaugos prasidėjus pandemijai buvo perkeltos į virtualią erdvę, kaip bibliotekos prisitaikė prie pokyčių ir teikė paslaugas. Projekte dalyvauja Tartu viešoji biblioteka, Gulbenės regioninė biblioteka ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. projektą finansuoja Nordplus programa.

Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas
AVBA