Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms

Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms
Šiemet minime poeto Anzelmo Matučio 100 metų jubiliejų. Ta proga leidykla „Slinktys“ išleido dar vieną A. Matučio knygą, kuri kviečia pažvelgti į pasaulį šviesiomis vaiko akimis ir nerti į nuotykius drauge su girios gyventojais. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vaikų skyriuje atidaryta Linos Eitmantytės-Valužienės iliustracijų paroda A. Matučio knygai „Kas žmogiuko širdyje“.
 
Knygos dailininkei Linai Eitmantytei-Valužienei teko įdomi užduotis – ne tik sukurti iliustracijas eilėraščiams, bet padalinti knygą į tris dalis ir atskirti eilėraščius nuo dviejų poemų – „Girios televizorius“ ir „Drevinukas“. Taip gimė iliustracijos eilėraščiams, sukurtos vandens dažais ir mediniais pieštukais. Laumės, vėjas su vėjukais, bruknelė, meškinas tinginys, lietus Lietuvoje – šios ir kitos eilėraščių iliustracijos užpildo didžiąją parodos Vaikų bibliotekoje dalį. Dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė yra iliustravusi apie 30 knygų vaikams. Ši rinktinė – trečioji dailininkės iliustruota eilėraščių knyga. 
 
Poetui atminti skirtas renginys
 
Sausio 26 dieną 11 valandą bibliotekos Didžiojoje salėje vyks Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms skirtas renginys – poezijos šventė vaikams „Kas žmogiuko širdyje“. Renginyje dalyvauja Teatro P aktoriai Artūras Dubaka ir Balys Ivanauskas, knygos dailininkė Lina Eitmantytė-Valužienė ir leidėjas Juozas Žitkauskas. 
 
 
Kviečiame dalyvauti renginyje ir aplankyti parodą.
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas