Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Alio, alio! Bibliotekos taksofono istorijos

Alio, alio! Bibliotekos taksofono istorijos

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme Trakų g.10 jau kurį laiką mėlynuoja „Telios“ taksofonas, kurį laimėjome dalyvaudami kūrybinių idėjų konkurse „Taksofonai grįžta“.

„Telia“ surengtame kūrybinių idėjų konkurse „Taksofonai grįžta“ komisija iš daugiau kaip 130 paraiškų atrinko nugalėtojus ir jiems dovanojo 15 taksofonų būdelių. Mūsų biblioteka taksofoną planavo naudoti pokalbiams telefonu, jame galima atsiliepti į skambučius ar prireikus kam nors paskambinti.

Paskutinis taksofonas Vilniuje išmontuotas 2022 metų vasarą, o maždaug prieš dvidešimt metų jų visoje Lietuvoje būta daugiau kaip 7,5 tūkstančio.

Pokalbiai iš praeities

Kūrybingiems bibliotekos darbuotojams kilo minčių, kad šią taksofono būdelę galima ne tik naudoti ramiems pokalbiams, bet ir dar kai kam. Kūrybos laboratorijos specialistai pasiraitojo rankoves ir įgyvendino techninį sprendimą, kuris leidžia nukėlus ragelį išgirsti įvairių bibliotekos kasdienybėje girdimų garsų, pavyzdžiui, knygų vežimėlio girgždėjimą ar vartomų puslapių šiurenimą. Telefono ragelyje jie suskamba netikėtai ir paslaptingai – ar pavyks visus atpažinti? Ir tai dar ne viskas. Taksofone nuo šiol galima pasiklausyti pokalbių... iš praeities. Pakėlus telefono ragelį galima pasikalbėti su keturiais herojais. Štai vienas jų:

„Alio, alio ar girdi mane? Aš skambinu tau iš praeities, nes gyvenau prieš 200 metų. Ar žinai koks mano vardas? Mano vardu pavadinta biblioteka prie kurios esi dabar, nors aš pats iš tikro čia niekada nesilankiau. Per savo gyvenimą parašiau daugybę eiliuotų kūrinių ir net poemą apie bulvę sukūriau, ak, kaip gaila, kad ji neišliko iki tavo dienų“. 

Spėliojate, kieno šie žodžiai? Adomo. Adomo Mickevičiaus, mūsų bibliotekos patrono. Kiti personažai, su kuriais galima „pasikalbėti“ nukėlus ragelį, yra buvusi šių rūmų šeimininkė Sofija Tiškevičienė, vaikų bibliotekoje gyvenantis voras ir bibliotekininkė. Už personažų įgarsinimą esame dėkingi jauniesiems aktoriams iš INSITI Artistų Namų.

Labiausiai domina vaikus

Bibliotekos vidiniame kieme stovintis taksofonas kviečia jo duris praverti visus norinčius. Bibliotekininkai pastebėjo, kad labiausiai jis vilioja mažuosius lankytojus. Šiuolaikiniai vaikai užaugo jau nesinaudodami taksofono paslaugomis, todėl mėlynoji būdelė vaikams atrodo tikra egzotika, prie kurios įėjimo kartais išsirikiuoja net norinčių pasikalbėti eilė.

Ateikite išgirsti mūsų taksfono istorijų ir Jūs!

Mindaugo Masaičio nuotraukų galerijoje – taksofono statymo ir įrengimo darbai.

 

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas