Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Plėvelių pjaustyklė ir termopresas

Bibliotekos Kūrybos laboratorijoje turimas SECABO S60II vinyl cutter „ploteris“ (angl. cutting ploter – plėvelių pjaustytuvas) skirtas ant įvairių plėvelių išpjaustyti kompiuteriu sumaketuotų ar vektorizuotų vaizdų kontūrus. Ploteris skirtas pjauti lipnią ar terminę plėvelę, ant kurių tiksliai ir greitai judantis peiliukas išpjaustys norimą kontūrą. Tokiu būdu galite pasigaminti savo pačių sukurtus lipdukus, kuriais galėsite papuošti telefoną, kompiuterį ar kitą daiktą. 

Kaip naudojant laisvai prieinamą grafinio redagavimo programėlę „Inkscape“ paruošti vektorinį failą ploteriavimui (kontūrų išpjovimui plėvelėje) sužinosite pažiūrėję mūsų paruoštą mokomąjį filmuką: 

Išsamesnės informacijos apie maketų spaudai rengimą pasitelkiant „InkScape“ programinę įrangą ir grafinę planšetę (kuria taip pat galima pasinaudoti bibliotekoje) ieškokite Lietuvos nacionalinės bibliotekos parengtamame mokomajame filmuke.

Plėvelių pjaustyklės panaudojimo galimybes taip pat išplečia ir bibliotekoje turimas šiluminis presas (termopresas), kurio pagalba galima iš specialios termoplėvelės pasidarius aplikacijas dekoruoti ir tokiu būdu atnaujinti pabodusius vienspalvius marškinėlius ar medžiaginį maišelį. Kaip tą pasidaryti, žiūrėkite filmuke:

Edukacija „Atnaujink mane“ moksleivius kviečia kūrybiškai pažvelgti ne tik į senus rūbus, bet ir į jau panaudotą termoplėvelę – prisimenant apie tvaraus vartojimo būtinybę įvairiausius ir gražiausius ornamentus aplikacijoms ant marškinėlių galima susikurti dėliojant jas tiesiog iš plėvelės likučių.

Susipažinti su kūrybos laboratorijos įranga galite iš anksto suderinę laiką el.paštu [email protected] ar telefonu 85 261 37 09.

Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas