Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

PASAULIO BIBLIOTEKOSE

Šiuolaikiniam žmogui biblioteka jau seniai nebėra vien vieta, į kurią atėjęs gali tik pasiskolinti knygų arba tyliai pasėdėti ir paskaityti: „Bibliotekos jau seniai yra daugiau nei knygos“. Miestuose, miesteliuose ir kaimuose bibliotekų rengiami kultūros renginiai, įvairios skaitymo skatinimo iniciatyvos, edukacijos ir kitos veiklos skatina į biblioteką žvelgti kaip į susitikimų bei galimybių vietą. 

Pasikeitusios ir toliau besikeičiančios bibliotekų funkcijos reflektuojamos ne viename Lietuvos bibliotekininkystės, informacijos, komunikacijos, sociologijos krypčių tyrėjų moksliniame straipsnyje, be kitų, akcentuojant ir socialinės sanglaudos funkciją. Žvalgantis po Šiaurės ar Vakarų Europos, Amerikos bibliotekas ar jų interneto svetaines krinta į akis į akis dar toliau pažengusi bibliotekos kaip socialinės institucijos raida tuose kraštuose. Neatsitiktinai užsienio tyrėjų darbuose bibliotekos socialinė funkcija taip pat intensyviai reflektuojama.

Šioje apžvalgoje pristatome trijų užsienio tyrėjų straipsnius, publikuotus prestižiniuose moksliniuose žurnaluose, išryškindami svarbiausias šių mokslininkų keliamas problemas, analizuojamus duomenis ir viešosioms bibliotekoms kaip socialinėms institucijoms siūlomas rekomendacijas.

Kviečiame skaityti apžvalginį straipsnį „Naujos tapatybės beieškant: užsienio tyrėjų mintys apie bibliotekos socialines funkcijas“.

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba