Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tarptautinėje konferencijoje aptarta neįgaliųjų asmenų padėtis

Tarptautinėje konferencijoje aptarta neįgaliųjų asmenų padėtis

Spalio 19-20 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Neįgalus žmogus: visuomenėje, šeimoje, bibliotekoje“. Pagrindinis konferencijos siekis buvo suburti kuo įvairesnius specialistus – ne tik bibliotekininkus, bet ir mokslininkus, ministerijų ar tarptautinių organizacijų (UNESCO) atstovus bei psichiatrus, kad į negalią būtų pažvelgta iš skirtingų perspektyvų. Žiniomis norėta pasidalinti su kuo didesniu skaičiumi dalyvių, kurie ne tik geriau suvoktų neįgaliųjų asmenų padėtį, bet ir imtųsi aktyvių veiksmų, padėsiančių mažinti įsivyravusią neįgaliųjų atskirtį visuomenėje, atrasti savą kelią į šalies bibliotekas.

Konferencija truko dvi dienas, kurių metu pranešimus skaitė ir sukaupta patirtimi dalijosi daugiau nei 20 pranešėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Danijos ir Švedijos. Gana didelis pranešėjų skaičius ir turima patirtis nulėmė, jog kalbėta itin skirtingomis temomis, pradedant negalios vaizdinio sąlygiškumo, požiūrio į neįgaliųjų asmenų iššūkius, jų integracijos visuomenėje, bibliotekose ir kitose kultūrinėse įstaigose galimybes, laisvalaikio praleidimo poreikius, bibliotekų suteikiamomis galimybėmis įvairias negalias turintiems asmenims, baigiant tarptautinių sutarčių ratifikavimo ar mobiliosios programėlės psichikos sveikatai gerinti pristatymu. Antrąją konferencijos dieną Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos sukaupta patirtimi ir sėkme su asmenimis, turinčiais klausos negalią, dalijosi Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Aldona Jeleniauskienė, skaičiusi įtraukiantį pranešimą tema „Gyvenančius tyloje galime išgirsti“. Kartu žinių apie neįgaliųjų poreikius ir situaciją visuomenėje konferencijos metu sėmėsi ir bibliotekos direktorius Petras Zurlys, vyriausioji bibliografė Zita Tiukšienė, vyriausioji bibliotekininkė Karolina Šutova ir vyresnioji bibliotekininkė Augustė Miškinytė.

Bibliotekos delegacijos nariai tiki, jog konferencijos metu gautos tiek teorinės, tiek praktinės žinios ne tik pravers kasdieniame darbe, bet ir kuriant tolesnius projektus, puoselėjant ryšius ir organizuojant veiklas, kurios dar plačiau atvers bibliotekos duris ir į bibliotekos gyvenimą įtrauks dar didesnį skaičių asmenų, turinčių negalią.

Parengė Augustė Miškinytė, Skaitytojų aptarnavimo centras

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba