Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ noriai dalyvauja regiono bibliotekos

Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ noriai dalyvauja regiono bibliotekos

Visą vasarą vykstančiame Skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“ aktyviai dalyvauja ir regiono bibliotekos. „Skaitymo iššūkis“ – tai smagus žaidimas, kurio metu pateikiamos penkios smagios skaitymo užduotys, o jas įveikusieji gauna dovanų.

Skaitymas mus jungia

„Skaitymo iššūkį“ koordinuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bei Lietuvos aklųjų biblioteka kiekvienais metais maloniai nustemba, kiek daug žmonių suburia ši vasaros skaitymo akcija. Štai 2019 metais rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų! „Skaitymo iššūkio“  dalyviai knygas gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis ir reikia nepamiršti užsiregistruoti www.vasarasuknyga.lt svetainėje.

Šių metų „Skaitymo iššūkio“ šūkis – „Skaitymas mus jungia!“, o dalyvių laukia penkios smagios užduotys perskaityti štai tokias knygas:

  • knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;
  • knygą, kurios pavadinime yra skaičius;
  • knygą apie gamtą;
  • knygą apie draugystę;
  • eiliuotą knygą.

Sėkmės paslapties neišduoda

Alytaus rajono viešoji biblioteka ir jos skaitytojai pernai metais mušė projekto dalyvavimo rekordus. Negi dzūkai yra labiausiai skaitantys žmonės Lietuvoje, klausiame Alytaus rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktoriaus Aivaro Vyšniausko, prašydami išduoti sėkmės paslaptį: „Paslaptis yra ta, jog... jokios paslapties nėra! Turbūt kiekviena biblioteka turi savų sprendimų ar būdų, kaip pasiekti norimą rezultatą ar sau iškeltą tikslą. Kaip sporte, taip ir šiose skaitymo varžytuvėse mūsų bibliotekos tikslas buvo laimėti, o sėkmės paslaptis – ilgas ir kruopštus darbas su skaitytojais. Per ilgus bibliotekos gyvavimo metus mes sugebėjome „prisijaukinti“ savo skaitytoją, tapome jiems draugais, nuodėmklausiais ir psichologais. Žinoma, to niekada nebūtų įvykę be ilgamečių mūsų darbuotojų, tiesiogiai dirbančių su skaitytojais, puikiai juos pažįstančių ir negailinčių laiko ir energijos tiek bendraujant su jais, tiek ir atsakant į jų užklausas. Juk eilinis kvietimas dalyvauti vasaros skaitymo skatinimo akcijoje tikrai nereikalauja jokių papildomų išlaidų ar specialių resursų: tam reikia tik elementaraus noro tiek iš skaitytojų, tiek ir iš juos į akciją kviečiančių darbuotojų pusės. Ir man džiugu, jog mūsų bibliotekoje tas abipusis noras buvo“. 

 

Naudingi ir smagūs prizai

Visi, sėkmingai įveikusieji „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygų. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, šiemet gaus ypatingų dovanų – skirtuką su vaistažolėmis. Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyksta konkursų, kur galima  laimėti kitų  prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Vilniaus regione „Skaitymo iššūkį“ koordinuoja dvi kolegės iš Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos, tad jeigu norite dalyvauti Skaitymo iššūkyje, panorote užregistruoti dar vieną savo bibliotekos filialą ar kils kitų klausimų, kreipkitės el.p. [email protected] arba [email protected]

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba