Skaitymo iššūkio laimėtojai – elektroninių knygų skaityklė

Skaitymo iššūkio laimėtojai – elektroninių knygų skaityklė

Knygas skaitai – dovanų gauni! Šių žodžių teisingumu šiemet įsitikino Lazdijų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytoja Nida Vitkevičiūtė. Ji šiemet priėmė Skaitymo iššūkį ir dalyvavo akcijoje „Vasara su knyga“. Nidai nusišypsojo laimė bendroje visų akcijos dalyvių loterijoje laimėti vieną iš trijų pagrindinių prizų – elektroninę knygų skaityklę. Kiti du pagrindiniai prizai – dviratis ir paspirtukas – iškeliavo į Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešąją biblioteką ir Šakių viešąją biblioteką. Be šių pagrindinių dovanų prizų fonde buvo knygų bei skirtukų skaitytojams.

Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos akciją „Vasara su knyga“ vykdė ketvirtus metus. Šiemet joje dalyvavo daugiau kaip 16 tūkst. žmonių, kurie iš viso perskaitė per 74 tūkst. knygų.

Palyginti su pernai, šiemet akcijoje dalyvavo beveik du kartus daugiau žmonių, o perskaitytų knygų skaičius išaugo beveik trigubai – nuo 26530 iki 74105. Skaitymo iššūkį įveikė 10339 akcijos dalyvių (2018 metais jų buvo 4568). Į akciją įsitraukė ir 976-ios savivaldybių viešosios bibliotekos.

Priimti skaitymo iššūkį kvietė penkios apskričių bibliotekos: Kauno apskrities viešoji biblioteka, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Akcijos vykdytojai siūlė perskaityti penkias knygas nurodytomis temomis: lietuvių autoriaus knygą, knygą apie keliones, bibliotekininko rekomenduotą knygą, knygą geltonu viršeliu ir knygą, prasidedančią tokia pat pavadinimo raide kaip ir skaitytojo vardas. Daugiausia perskaityta bibliotekininko rekomenduotų ir lietuvių autorių knygų (atitinkamai 17611 ir 15836). Aktyviausiai akcijoje „Vasara su knyga“ dalyvavo Kauno apskrities gyventojai, o aktyviausiomis skaitymo iššūkio bibliotekomis tapo Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka.

Šiemet prie akcijos prisijungė ir Tenerifėje bei Kipre gyvenantys lietuviai.

Akcija „Vasara su knyga“ vyko nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. Tokiomis iniciatyvomis viešosios bibliotekos populiarina skaitymą, skatindamos šalies gyventojus atrasti skaitymo malonumą ir vasaros laisvalaikį leisti su knygomis.

Ši akcija – tai viena iš Kultūros ministerijos remiamos Skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos įgyvendinimo priemonių.

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba