Skaitymo festivalis BŪK, KOKS ESI

Skaitymo festivalis BŪK, KOKS ESI

Kiekvienų metų rudenį pradedame jaunimui skirtu didžiausiu bibliotekos metų renginiu – Skaitymo festivaliu. Skaitymo festivalis pradėtas organizuoti 2015 metais. Su metais festivalis auga, bręsta, plečiasi, sulaukia vis daugiau lankytojų, paramos ir palaikymo. Skaitymo festivalis – geriausias įrodymas, kad biblioteka seniai nebėra vien tik knygų pasiėmimo ir grąžinimo punktas. Biblioteka – tai erdvė, kur ilsimės, bendraujame, diskutuojame aktualiomis temomis, dalinamės įspūdžiais apie knygas, ieškome savęs per patirtis, susitikimus, kūrybines veiklas bei tiesiog linksminamės klausydami mėgstamų atlikėjų muzikos. 

2019 metų Skaitymo festivalio tema – BŪK, KOKS ESI. Jei ankstesniais metais, kvietėme persikrauti, palaikyti gerą formą, atrasti savyje romantiką, tai šiais metais kviečiame tiesiog priimti save tokį, koks esi. Kartais tai yra vienas iš sunkiausių klausimų, į kurį prireikus atsakyti neretai susimąstome  „Kas aš iš tiesų esu?“ Kūnas, siela, profesija, šeimos statusas, padėtis visuomenėje, charakteris, poelgiai? Kartais norime būti geresnės savo pačių versijos. Gaištame daug laiko bandydami tapti tokiais, kokius mus nori matyti aplinkiniai. Bandydami prisitaikyti ir paslėpti savo tikrąjį aš, negauname palaikymo, pagalbos, nesukuriame nuoširdžių santykių. Kiekvienas esame ypatingas savo unikaliomis mintimis, patirtimis, išgyvenimais. Būdami tokie, kokie esame, geriau save pažindami ir priimdami, išplečiame savo galimybes, išlaisviname energiją kūrybai, tikslų siekimui, savęs realizavimui. Susitikime rugsėjo 13–14 d. pabūti kartu tokiais, kokie esame ir pamatyti, kokie žmonės yra šalia mūsų. 

2019 metų Skaitymo festivalio tema – BŪK, KOKS ESI. Jei ankstesniais metais, kvietėme persikrauti, palaikyti gerą formą, atrasti savyje romantiką, tai šiais metais kviečiame tiesiog priimti save tokį, koks esi. Kartais tai yra vienas iš sunkiausių klausimų, į kurį prireikus atsakyti neretai susimąstome  „Kas aš iš tiesų esu?“ Kūnas, siela, profesija, šeimos statusas, padėtis visuomenėje, charakteris, poelgiai? Kartais norime būti geresnės savo pačių versijos. Gaištame daug laiko bandydami tapti tokiais, kokius mus nori matyti aplinkiniai. Bandydami prisitaikyti ir paslėpti savo tikrąjį aš, negauname palaikymo, pagalbos, nesukuriame nuoširdžių santykių. Kiekvienas esame ypatingas savo unikaliomis mintimis, patirtimis, išgyvenimais. Būdami tokie, kokie esame, geriau save pažindami ir priimdami, išplečiame savo galimybes, išlaisviname energiją kūrybai, tikslų siekimui, savęs realizavimui.

Susitikime rugsėjo 13–14 d. pabūti kartu tokiais, kokie esame ir pamatyti, kokie žmonės yra šalia mūsų. 

Festivalį organizuoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Interaktyvi biblioteka
Rock&Roll Bibliotekininkas
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba