Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Įvyko mokymai „Naujos technologijos ir nauji skaitymo skatinimo būdai skaitmeninio pasaulio čiabuviams“

Įvyko mokymai „Naujos technologijos ir nauji skaitymo skatinimo būdai skaitmeninio pasaulio...

Lapkričio 23 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje įvyko baigiamasis seminaras „Geriausi vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimo pavyzdžiai Lietuvoje ir užsienyje“. Tai mokymų programos „Naujos technologijos ir nauji skaitymo skatinimo būdai skaitmeninio pasaulio čiabuviams“ mokyklų bibliotekininkams dalis.

Mokymų programa parengta siekiant atskleisti pagrindines vaikų skatinimo skaityti naudojantis šiuolaikinėmis technologijos, socialiniais tinklais ir programomis temas: „Skaitmeninė vaikų ir paauglių kultūra“, „Skatinimas skaityti ir skatinimo skaityti priemonių kūrimas panaudojant informacines ir komunikacines technologijas“, „Skatinimo skaityti priemonių rengimas ir įgyvendinimas: knygos reklama, nuotoliniai literatūros būreliai, rekomendacinių knygų sąrašų rengimas“, „Geriausi vaikų ir jaunimo skatinimo skaityti pavyzdžiai Lietuvoje ir užsienyje“.

Mokymų programą sudarė 48 akad. val. (24 akad. val. auditoriniai mokymai ir 24 akad. val. nuotoliniai mokymai). Iš viso mokymus baigė 84 mokyklų bibliotekininkai. Baigiamajame seminare paskaitą “Beždžionžmogis prie Ipad’o: psichologiniai moderniųjų technologijų aspektai“ skaitė VU Filosofijos fakulteto doc.dr. Antanas Kairys. VAVB lektoriai Šarūnas Šulcas, Gerda Putnaitė, Odeta Maziliauskienė ir Neringa Androšiūnaitė trumpai aptarė visą mokymų programos medžiagą, taip pat pristatytė el. leidinį, kuriame atrinkta ir sudėta reiškmingiausia mokymų medžiaga, mokymų dalyvių parengti namų darbai ir pavyzdžiai. 

Kviečiame susipažinti su mokymų metu parengtu leidiniu - Naujos technologijos ir nauji skaitymo skatinimo būdai skaitmeninio pasaulio čiabuviams.

Mokymų dalyviai įsigilino į šiuolaikinių bibliotekų skatinimo skaityti priemonių ir veiklos pavyzdžius, aktyviai dalyvavo išbandant skatinimo skaityti priemones, patys jas kūrė, susipažino su socialinių tinklų specifika skatinant skaityti ir išmaniosiomis programėlėmis, kurios gali pagelbėti įtraukiant vaikus į skaitymo veiklą.

Dėkojame projekto rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir projekto partneriams už sėkmingą projekto įgyvendinimą.

 

Vilniaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešoji biblioteka
Trakų viešoji biblioteka
Švenčionių rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Širvintų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Šalčininkų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Varėnos rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka
Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka
Lietuvos aklųjų biblioteka
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Biblioteka visiems
Bendruomenių kraštotyra
Lietuvos bibliotekininkų draugija
Vilnijos vartai
Dainavos kraštas
Lietuvos kultūros taryba