Žaidimas „Saugūs nuotykiai internete“

Žaidimas „Saugūs nuotykiai internete“

Šiomis dienomis internetas tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Juo naudodamiesi mes mokomės, vaikštome po muziejus, žaidžiame ir bendraujame. Internetas yra nuostabus išradimas, bet vertėtų nepamiršti, kad jis turi ir pavojingų užkampių.

Todėl sukūrėme žaidimą „Saugūs nuotykiai internete“, kurį žaisti kviečiame visą šeimą. Šį kartą svarbiausia – ne greitis, o teisingas atsakymas. Kviečiame jus tarpusavyje diskutuoti, aiškintis, kodėl buvo pasirinktas vienas ar kitas atsakymas. Taip, mažais žingsneliais, visi kartu išmoksime sąmoningai ir atsakingai naudotis internetu.

Žaidimui reikalingas vienas didelis ekranas (pvz., kompiuteris), o žaidėjams – išmanieji prietaisai (mobilieji telefonai arba planšetės). Į juos reikia įrašyti programėlę Kahoot! Ji yra nemokama ir randama GooglePlay arba AppleStore platformose.

Patogiai įsitaisę spauskite nuorodą (https://play.kahoot.it/v2/?quizId=a09b7cf9-2548-493d-9b22-0d0ad34e30f9), pasirinkite Classic versiją, suveskite pateiktą PIN kodą savo telefone, susigalvokite slapyvadžius ir pradėkite žaisti. Štai ir viskas!

Klausimai skirti 3–5 klasių moksleiviams.

Taip pat rekomenduojame Mažvydo Palangos knygas „Dūzgė ir pavojinga informacija“ bei „Dūzgė ir baltieji piratai“. Jos skirtos vaikams, kurie siekia tapti sumaniais ir aktyviais informacijos naudotojais, bei jų tėvams, besidomintiems kokiame informacijos pasaulyje gyvena jų vaikai.

Smagaus ir saugaus naršymo!