Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Kūrybinio rašymo dirbtuvės: dalyvių kūryba

Kūrybinio rašymo dirbtuvės: dalyvių kūryba

Biblioteka – susitikimų vieta! Norėdami vaikų bibliotekoje suburti ne tik skaitantį, bet ir rašantį jaunimą, sukūrėme kūrybinio rašymo dirbtuves. Programą parengė ir dirbtuves veda bibliotekininkė Viktorija.

Dirbtuvės vyksta ciklais – po šešias pamokas. Kiekvienos pamokos metu kalbame istorijų kūrimui svarbiomis temomis: kas yra kūrinio idėja, kaip rasti informacijos, reikalingos kūriniui, ir kaip ją atsirinkti. Aptariame, kaip konstruojamas siužetas ir kaip jį kurti, kad kūrinio veiksmas nenutrūktų, o skaitytojas liktų prikaustytas. Taip pat kalbame apie veikėjų kūrimą, analizuojame visiems žinomus personažus – kodėl vienais žavimės, o kitų negalime pakęsti bei kaip jie atsiskleidžia per visą pasakojimą? Ir, žinoma, bandome lavinti stilių, taisyklingą kalbos vartojimą, kalbame apie plataus žodyno svarbą.

Daugiausiai naudos dalyviams ir peno grupės diskusijoms atneša praktinės užduotys, kurias atliekant reikia kuo nors pasidomėti, įsivaizduoti neįprastą perspektyvą, pasitelkti visą savo kūrybiškumą. Užduočių rezultatus galime aptarti, paklausyti kitų nuomonės  –  taip mokomės konstruktyviai išsakyti kritiką bei ją priimti. Apskritai, dirbtuves lydi smagi kūrybiška nuotaika, nes užduotys pateikiamos žaidimo forma, o ir pamokose įsipina daugybė pavyzdžių iš mėgstamų, populiarių kūrinių.

Dirbtuvių pabaigoje dalyviai turi sukurti trumpą istoriją, kurioje gali panaudoti tai, ką išmoko dirbtuvių metu, tačiau kūrinio idėja ir tema  – kiekvieno vaizduotės ir išradingumo reikalas. Galutinius kūrinius visi skaitome ir aptariame, o norinčių tekstus publikuojame, nes juk kiekvienas rašytojas svajoja, kad jo kūrinį perskaitytų kuo daugiau žmonių!

Taigi, kviečiame susipažinti su dalyvių kūryba, pamatyti, apie ką mąsto, kokiomis idėjomis gyvena talentingas kuriantis jaunimas. Skiltyje „Kūrybinis rašymas“ publikuosime trumpas beužgimstančių rašytojų istorijas, tad patogiai įsitaisykite ir gero skaitymo!