lt

Svajonių salos

Svajonių salos

Šią savaitę jau 25-ąjį kartą minima Šiaurės šalių literatūros savaitė. Jos metu, tamsiausiu laiku, kviečiama susitikti ir jaukiai žvakių šviesoje visiems kartu skaityti (ar klausytis) istorijos. 

Šių metų skaitymai apėmė dvi temas: pirmoji – apie svajones ir ilgesį, o antroji – skirta paminėti Alandų salų nepriklausomybės šimtmetį. Tad ir skaitymų kūriniai buvo pasirinkti neatsitiktinai – jie arba parašyti autorės, gyvenančios salose, arba jų veiksmas vyksta jose.

Į rytmečio skaitymus pasikvietėme smalsius ketvirtokus, kurie sužinojo, kur yra Alandų salos ir kuo jos ypatingos bei taip pat išgirdo Karin Erlandsson knygos „Perlų ieškotoja“ išrauką. Susipažinome su geriausia šalies perlų ieškotoja Miranda ir buvo atsleista, kokia yra didžiausia jos svajonė ir kodėl ji jaučia tokį didelį ilgesį. Deja, ši knyga nėra išleista Lietuvoje, tačiau tiems, kurie susidomėjo autorės kūryba, turime gerų žinių – neseniai išleista knyga „Naktinis ekspresas“, kurioje laukia 24 kalėdiniai nuotykiai.

Po skaitymų vaikai gavo užduotį – užkoduoti savo didžiausią svajonę ant mažo akmenėlio – kitaip tariant, susikurti savo akmeninę svajonių salelę. Visi sutiko, kad iš pradžių šaltas ir nejaukus akmuo sušilo ir pasidarė mielas ir net šiek tiek švelnus. Ir koks galingas – juk jame paslėpta didelė ir svajinga paslaptis!

Šie rytmečio skaitymai jau tapo neatsiejama kasmetine bibliotekos tradicija ir labai džiaugiamės, kad vėl galime pasikviesti vaikus į juos!