Prašom užeiti, ponaitės ir ponaičiai, į Šarlio Pero pasakų saloną

Prašom užeiti, ponaitės ir ponaičiai, į Šarlio Pero pasakų saloną

1628 m. sausio 12 d. gimė prancūzų rašytojas, pasakininkas Šarlis Pero. Jo pasakos „Raudonkepuraitė“, „Pelenė“, „Miegančioji gražuolė“, „Mėlynbarzdis“, „Asilo oda“ populiarios iki šiol, pagal jas statomi filmai, operos, baletai. Knyga „Motulės Žąsies pasakos“ (1697, liet. 2006) laikoma literatūrinės pasakos pradžia. Š. Pero pasakos Lietuvoje žinomos nuo 1910 metų. Jos leistos gausiai ir įvairiu formatu – pavienėmis pasakomis, rinkiniais, yra net žaislinių knygų ir pan., tačiau dažniausiai tai ne autentiški vertimai, o iš tarpinių kalbų.Vienu iš patikimesnių vertimų turbūt laikytinas 1949 metų leidimas, kurio vertėjas nenurodytas, bet greičiausiai tai buvo Dominykas Urbas. Retai kur nurodomas ir vertimo šaltinis. Ir štai tik 2006 metais išėjo iš mokslinio šaltinio išverstos autentiškos Pero pasakos („Motulės Žąsies pasakos“, Ramutė Skučaitė, 2006 m.). 

Skaitydami įvairius leidimus galime pastebėti, kad skiriasi kai kurių pasakų pradžios, atsiranda viena kita nauja detalė, bet iš esmės pasakų siužetai sutampa – tik kitais žodžiais pasakojama.

Vaikų bibliotekoje galima rasti įvairių Šarlio Pero pasakų leidimų ir vertimų – tad kviečiame užeiti pasidairyti į Šarlio Pero pasakų saloną, esantį Vaikų bibliotekoje, Labirinte.