Pati pati didžiausia laimė

Pati pati didžiausia laimė

Laimė yra kai šviečia saulė
Laimė yra šokoladiniai ledai
Laimė yra daryti kas patinka
Laimė yra mylėti
Laimė yra mama ir tėtis
O kas Jums yra laimė? 

2017 m. kovo 8 d. į Vaikų biblioteka buvo atlėkusi Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės „Lapė“. Na, iš tiesų, buvo atlėkusios dvi lapės - viena Evelinos, kita - Aušros. Labai mielos ir draugiškos. Sugužėjusiems vaikams jos labai patiko. 
Jeigu dar neteko susipažinti su rašytoja Evelina ir dailininke Aušra, priminsime, kad kartu jos sukūrė istoriją „Laimė yra lapė“. Apie berniuko ir lapės draugystę, apie dosnumą, praradimo liūdesį ir atradimo džiaugsmą. Apie tai, kas svarbu kiekvienam - dideliam ir mažam. Apie laimę.

Paklausus vaikų, nuo ko prasideda knyga, salė suūžė: „Nuo žodžių!, „Nuo knygos“, „Nuo viršelio!“. Iš tiesų, knyga prasideda... nuo istorijos. Tik tada atsiranda raidės, žodžiai, sakiniai, lapai, viršelis. Evelina pasakojo, kad labai daug galvojo apie Aušros iliustracijas, įsivaizdavo, kaip jos galėtų atrodyti. Tad knyga skirta Aušrai. O iš kur ta lapė atsirado? „Man žmonės primena gyvūnus, pvz. šunis, kates... o daugelis moterų juk yra lapės! O lapės labai mėgsta knygas, laimę ir džiaugsmą. Juk kai mums linksma ir gera, viskas sušvinta šviesiomis spalvomis. Jeigu išlipame iš lovos „ne ta koja“, pasaulis tampa tamsus, niūrus, tamsiai mėlynas arba pilkas“.

Taigi, jeigu neturėsite „nei gramo nuotaikos“ arba jeigu „nuotaika bus žemiau nulio“, griebkite knygelę „Laimė yra lapė“ ir nepastebėsite, kaip pas jus įsisuks oranžinė lapė ir atneš trupinėlį laimės. Kokios ji bus spalvos - išsirinksite patys.

Į renginuką susirinkę vaikai laimę nupiešė arba užrašė. Vėliau kartu su Evelinos drauge, aktore Daiva Rudyte, linksmai skaitė knygelę.