Lietuva skaito!

Lietuva skaito!

„Lietuva skaito!“ – tai gegužės 7-ąją, Lietuvai minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną vykstantis visuomeninis renginys, kviečiantis skaityti ir laužyti su skaitymu susijusius stereotipus. Ši Lietuvos leidėjų asociacijos (LLA) ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos (LISPA) jau penktus metus rengiama akcija 2020 metus pasitinka su šūkiu „Atrask klasikus! Juk gera literatūra yra amžina.“

Dvi savaites nuo balandžio 23 d., Pasaulinės knygos dienos, iki gegužės 7 d., Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos portale http://www.lietuvaskaito.lt buvo dalinamasi įdomiais faktais apie Lietuvos literatūros klasikus, jų kūrinių sąrašais bei ištraukomis ir skaitytojų išmone, idėjomis bei įskaitomais tekstais. Akcijos ambasadorės – mokyklos ir bibliotekos, kurių pavadinimuose yra Lietuvos literatūros klasikų vardai, taip pat pasidalino savo veiklomis ir istorijomis.

Daugiau apie renginius, organizuojamus šia proga, galite sužinoti ir akcijos Facebook puslapyje. Taip pat, visą informaciją apie virtualius renginius mūsų kolegos sukėlė į vieną vietą – štai čia.

Prie akcijos galite prisidėti ir jūs! Ir dar kaip smagiai – tiesiog skaitydami lietuvių literatūros klasikus. Jų kūrinius rasite ibiblioteka.lt ir epaveldas.lt puslapiuose, taip pat galite užsisakyti leidinius iš bibliotekos elektroninio katalogo.

Pasidžiaukime spaudos ir kalbos laisve ir sušukime „Lietuva skaito!“