Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Paieška

Bibliotekoje minime žydų geto Vilniuje likvidavimo 80-ąsias metines

Bibliotekoje minime žydų geto Vilniuje likvidavimo 80-ąsias metines

Šią savaitę įdomiomis veiklomis minime žydų geto Vilniuje likvidavimo 80-ąsias metines.

Apie šį sudėtingą istorijos periodą galima sužinoti įvairiai: skaitant knygas, vaikštant po dabartinio Vilniaus gatveles, kurios kadaise buvo geto dalimi ar... klausant knygos apie žydų vaikų išgyvenimus Vilniaus gete. Pasistengėme pasiūlyti kuo įvairesnių veiklų visiems bibliotekos lankytojams.

Vaikų bibliotekoje, Labirinto pradžioje, rasite knygų parodą „Geto vaikai pasakoja dabarties vaikams“. Nuo dienoraščių iki grožinės literatūros, aprašančios žydų vaikų ir paauglių išgyvenimus karo metais – vartykite, skaitykite ir drąsiai skolinkitės į namus.

Tačiau kartais tai, ką perskaitai yra labai sunku įsivaizduoti, tad bibliotekininkė Gina sukūrė ekskursiją „Vilniaus getas vaiko akimis“, į kurią kviečia tiek moksleivius, tiek suagusiuosius (daugiau informacijos apie renginį). Miesto centre susiraizgusios gatvelės iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai neypatingos, tačiau ištikrųjų vos ne kiekviena trinkelė ar plytelė gali papasakoti labai daug, tereikia žinoti, kaip ją prakalbinti.

Moksleivių grupeles taip pat pakvietėme ir į biblioteką. Susitikimų metu vaikai klausėsi M. Marcinkevičiaus knygos „Akmenėlis“ ir dekoravo savo akmenėlius – žydų atminties simbolius.

Tik kalbėdami šiomis temomis neleisime istorijai būti pamirštai ir pasikartoti.