Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Parodos „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ atidarymas ir Vydūnui skirtas vakaras

Didžioji salė
Lapkričio 20 dieną 17 valandą bibliotekos Didžiojoje alėje vyks Vydūnui skirtas vakaras, kuriame bus pristatyta fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“, sukurta Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai. Renginyje dalyvauja Vydūno draugijos folklorinis ansamblis „Giedotojai", skambės Mažosios Lietuvos dainos. Vadovės – Vitalija Brazaitienė ir Eglė Burkšaitytė.
 
Renginys skiriamas 2023 metais minimoms šviesuolio, rašytojo, dramaturgo, filosofo, švietėjo, humanisto, chorvedžio, kultūros veikėjo Vydūno 155-osioms gimimo metinėms ir 70-osioms mirties metinėms. 
 
Lilijos Valatkienės fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ bibliotekos Parodų salėje bus eksponuojama lapkričio 20 – gruodžio 9 dienomis.
 
Apie parodą:

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai sukurta žurnalistės, redaktorės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“, papildyta autorės parengtais etiketažais, atspindi Vydūno gyvenimo ir veiklos kelią, jo puoselėtas ir skleistas idėjas.

Žurnalistė, fotomenininkė Lilija Valatkienė, apkeliavusi Vydūno gimtąsias ir laikinos prieglaudos, kūrybos bei darbo vietas, po kruopelytę rinko išbarstytą istorinį palikimą, aktualizuodama mūsų didžiojo filosofo ir mąstytojo Vydūno svarbą, jo literatūrinio palikimo unikalumą, kuriame labai ryškiai atsispindi ir kasdienybės trapumas. Vydūno požiūris į tautos kultūros reikšmę yra aktualus Lietuvai šiandien, atsakant į globaliojo pasaulio iššūkius.

Parodos partneriai: Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka ir Lietuvos žurnalistų sąjunga.

 
 
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Biblioteka visiems
AVBA
Bibliotekų tinklaraštis
Tvari biblioteka
Šeimadienių biblioteka
Skaitykis su knygomis
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Ibiblioteka.lt
Knygų startas
Epaveldas
Draugiškas internetas