lt

KRYMO SONETAI - SOLIDARUMO SU UKRAINA KONCERTAS

Didžioji salė
Išreiškiam lenkų ir lietuvių solidarumą su Ukraina, siekiančia atgauti neteisėtai aneksuotą Krymą, rugsėjo 16 d. Adomo Mickevičiaus bibliotekoje Lenkijos institutas rengia Adomo Mickevičiaus Krymo sonetų koncertą. Dainuojamas Poeto eilių interpretacijas originalo ir lietuvių kalba pristatys Michał Konstrat ir Giedrius Arbačiauskas.
 
Rugsėjo 16 d. 18 val. Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyks Adomo Mickevičiaus Krymo sonetų koncertas. Sonetų ciklas sukurtas 1925 m., poetui išvykus iš Lietuvos ir gyvenant tremtyje, jau sulaukus didelio populiarumo, kuris neblėsta iki šiol. To įrodymas – dainos, sukurtos pagal sonetus lenkų kalba Varšuvos muzikanto Michało Konstrato ir pagal lietuviškus vertimus – muziko iš Trakų Giedriaus Arbačiausko. Abu menininkai solidarumo su Ukraina koncerte pristatys savas Krymo sonetų interpretacijas.
 
Michał Konstrat – filologas, rusistas, dainų pagal savo paties ir kitu poetų tekstus autorius. Šiuolaikinės rusų autorinės dainos populiarintojas Lenkijoje. Daugelio autorinės dainos festivalių Lenkijoje laureatas. Lietuvoje koncertuos pirmą kartą.
 
Giedrius Arbačiauskas – aktorius, bardas. Pažįstamas iš daugelio vaidmenų spektakliuose ir vaidybiniuose filmuose. Daugiausiai kuria dainas pagal lietuvių poetų eiles. Nusipelnęs lietuvių poezijos populiarintojas. Daugelio muzikos ir literatūros festivalių dalyvis, šiemet buvo pagrindinis muzikos atlikėjas šių metų Poezijos pavasaryje.
Įėjimas laisvas, būtina registracija ([email protected]), vietų skaičius ribotas.
 
Organizatorius: Lenkijos institutas Vilniuje; partneris: Adomo Mickevičiaus Biblioteka
Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Rūta Skorupskaitė
Bendruomenių kraštotyra
Vasara su knyga
Mickevičiana
Vilnijos vartai
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Knygų lobis
Interaktyvi biblioteka