lt

Knygos apie Kauno getą pristatymas

Vilniaus žydų viešoji biblioteka

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos padalinys – Vilniaus žydų viešoji biblioteka – kviečia į knygos apie Kauno getą pristatymą.

Tai stebuklingai išlikusi ir šiandien dienos šviesą išvydusia knyga, kuri daug pasakys apie Kauno geto istoriją. Dalyvauja knygos leidėjai Valdas Valiūnas ir Aleksandras Vitkus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Ši knyga buvo parašyta Kauno gete prieš 80 metų –1941 metais. Autorius buvo nušautas 1944 metais mėginant pabėgti vežant jį į Kauno IX fortą. Po 69 metų ji versta į lietuvių kalbą, tačiau knyga dingo; po 73 metų išversta į anglų kalbą, nenurodant autoriaus, nes jis buvo nežinomas; 2021 metais vėl surasta knyga, nustatytas knygos autorius ir ji išleista lietuvių kalba.

Tai knyga parašyta geto policininko Šabselio Zilberkveito apie Kauno geto policijos įkūrimą, struktūras ir funkcijas, reorganizacijas, atskleidžiamas geto gyventojų požiūris į žydų policiją ir policijos santykiai su baltaraiščiais bei nacių tarnybomis. Ši knyga užims deriamą vietą pasaulinėje Holokausto istoriografijoje, nes leis naujai pažvelgti į nusistovėjusį holokausto įvaizdį ir sampratą, naujai nušvies geto policijos ir Seniūnų tarybos tarpusavio santykius bei ryšius.

Neveltui šios knygos likimą nusako pats dienoraščio autorius:

„Jeigu mes neliksime gyvi, tai gal šis dokumentas,
kuris yra čia rašomas, pateks į žydų rankas, bus perskaitytas,
kas su mumis buvo daroma baisiame gete“.

Vertėjas – Chaimas Bergmanas.

Dalyvių skaičius ribotas, būtina išankstinė registracija el. paštu: [email protected] , arba telefonu: (8-5) 219 77 48 nuo 11 iki 17 val. darbo dienomis.

 

Renginys vyks: Vilniaus žydų viešoji biblioteka, Gedimino pr. 24, Vilnius (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo)

 

 

Susisiekite:
Kontaktinis asmuo: Žilvinas Beliauskas
Telefonas: (8-5) 219 77 48
Šeimadienių biblioteka
Bendruomenių kraštotyra
Vilnijos vartai
Vasara su knyga
Biblioteka visiems
Mickevičiana
Prisijungusi.lt
Skaitymo festivalis
Bibliotekos rekonstrukcija
Epaveldas
Bibliotekos pažangai 2
Interaktyvi biblioteka